Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’in (BTC) Önceki İki Dibini Doğru Tahmin Eden Strateji Yine Alış Sinyali Verdi

Kripto havadis ajansı CoinDesk Bitcoin’de (BTC) yaşanan önceki iki düşüşün en yeniunu doğru olabilite eden stratejilerinin mevcut düşüşün en yeniuna geldiğimize işaret ettiğini açıkladı.

CoinDesk, 23 Ağustos günli havadisinde, mevcut stratejilerinin daha önceki iki düşüşün en yeniunu doğru olabilite ettiğini ve hali hazırda yaşanan düşüşün en yeniu olarak yorumlanabilecek sinyaller ürettiğini iddia etti. Ajans daha önce 2015 ve 2019 düşüşlerinde verdiği sinyallerle milyonlarca yatırımcıyı terste bırakan stratejinin verdiği yeni sinyali tersine değerlendirmenin mantıklı olabileceğini ifade etti.

Ekibin stratejisinin, 7 günlık periyotta izlenen 50 ve 100 barlık basit hareketli yaklaşıkların kesişiminden oluşan bir çeşit trend takipçisinin sat sat sinyalini alış olarak uygulamaktan oluşan oldukça basit bir yapısı bulunuyor.

Grafik üzerinde de görüldüğü üzere 2015 ve 2019 yıllarında 50 günlük hareketli yaklaşıknın 100 günlük hareketli yaklaşıknın altına düşmesinin ardından fiyatlar toparlamış ve yükseliş trendine devam etmiştir. CoinDesk bu verileri referans alıp geçmiş iki sinyali değerlendirerek mevcut durumda 50 günlük hareketli yaklaşıknın 100 günlük hareketli yaklaşık altına düşmesinin de bir alış sinyali olarak yorumlanabileceğini iddia ediyor.

Uzmanlar ise CoinDesk’in stratejisini pek akla yatkın bulmadıklarını belirtti. Bitcoin’in 7 günlık periyotta teknik anlamda henüz hiç düşüş trendine girmediğini açıkladı. Hareketli yaklaşıkların yapısı itibariyle fiyat değişimlerine geç tepki vermesinin ve hatalı sinyal üretmesinin, yükselen bir piyasadaki geri çekilme hareketlerinde karşılaşılması oldukça doğal bir olgu olduğunu vurguladı.