Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’in (BTC) Son Yükselişiyle Piyasadaki “Aşırı Korku” Son Buldu

Bitcoin (BTC) en yeni bir günin en en çok seviyesine yükselirken uzun bir sürenin ardından piyasadaki “aşırı korku” en yeni buldu.

Bitcoin, yeni 7 günya 20.700 abd abd dolarıı seviyelerinde işe koyulmasının ardından 7 günlık bazda yaklaşık %15 artış yaşadı ve 23.800 abd abd dolarıı seviyelerine görecek şekilde yükseldi. Yaşanan bu yükseliş ile beraber piyasadaki “aşırı korku” hali en yeni bulmuş oldu.

Alternative.me tarafından sağlanan “Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi“, 19 Temmuz güninde “30” değerine ulaşarak nisan günindan bu yana yaşanan piyasadaki “aşırı korku” konumini “korku” haline bıraktı. Endekste an itibariyle “31” değeri ölçülüyor.

Bitcoin Fear & Greed Index

On-chain veri veri platformu Santiment, mesele ile ilgili uyguladığı paylaşımda yatırımcıların piyasaya karşı olan “tutumunu değiştirdiğini” ve Bitcoin’in uzun vadeli bir kırılıma doğru ilerlemeye işe koyuldığını belirtti.

Santiment buna ek olarak paylaşımda konum verdiği grafik ile borsalardaki Bitcoin long (uzun) ve short (kısa) fonlama pozisyonları arasındaki farkın mgünis günindan bu yana en en çok seviyeye ulaştığını belirtti ve bunun bir FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) olabileceğine değindi.

CoinGecko verilerine göre en yeni 24 saat içerisinde %7 değer kazanan Bitcoin (BTC) havadisin kaleme edildiğı sıralarda 23.455 abd abd dolarııdan işlem görüyor.