Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’in geri çekilmesi ‘kaçınılmaz’ – Analiz

Kripto para yatırımcıları, Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve 20 Temmuz’da birkaç altcoin’in geleneksel piyasalardaki kazançlarının yanı sıra ralli yapmasının ardından bu 7 günya hakim olan yukarı yönlü fiyat hareketinden oldukça memnun görünüyor.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre Bitcoin boğaları, 20 Temmuz’da fiyatı günlük en en çok 24,281 seviyesine çıkardı ve bu durum, Crypto Twitter’da yükselişin devam edip etmeyeceği meselesundaki soru işaretlerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

BTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bir 7 günlık fiyat yükselişi her ne görecek şekilde yatırımcının duyarlılığını artırmaya yardımcı olsa da, bazı danışmanıler ise piyasada hala dikkate alınması gereken bazı kırmızı noktalar olduğu için trader’ları olası riskler meselesunda dikkatyor.

Kaçınılmaz bir geri çekilmeye hazırlanın

Piyasanın mevcut durumunu gösteren zarardaki grafiği yzamanımlayan piyasa danışmanıi Caleb Franzen’e göre Bitcoin’in 24 bin abd ABD parasııın üzerine çıkması, önceki işlem aralığından 18 bin ile 22.500 abd ABD parasıı arasındaki bir kırılmzamanı resmi olarak doğruladı.

BTC/USD 1 günlük grafik. Kaynak: Twitter

Franzen:

“Bir zaman en yeniraki geri çekilmenin, mevcut zamanı piyasasında büyük bir test olacağına inanıyorum. Alıcılar bir geri çekilmeye agresif bir şekilde müdahale edecek mi yoksa teslim olacak mı?”

Balina cüzdanları sessizliğini koruyor

Zincir ardü araştırma firması Jarvis Labs’e göre balina cüzdanlarının hareketsizliği, mevcut rallinin özüni sürdürebilme meselesunda dikkatli olmak için iyi bir neden.

Bitcoin sapma grafiği. Kaynak: Jarvis Labs

Yukarıdaki BTC sapma grafiğindeki kırmızı ve turuncu noktalar, zaman içinde farklı noktalarda büyük ve küçük balina cüzdanlarının satın alma faaliyetlerini temsil ediyor. Kırmızı renkle vurgulanmış kutuda da gösterildiği gibi Bitcoin düşüş eğilimi gösterdiği için balinaların faaliyetleri en yeni birkaç aydır neredeyse yok gibi görünüyor.

Jarvis Labs’tan gelen veriler ise daha büyük kuruluşların henüz aktif satın almaya dönmediğini gösterdi ve zarardaki tablo da BTC balina varlıklarındaki değişimi gösteriyor.

BTC balina varlıkları değişimi. Kaynak: Jarvis Labs

Jarvis Labs:

“Bu renkli noktalardan oluşan desenin, yukarı ve sağa doğru hareket etmeye işe koyuldığını görmek istiyoruz. Bunu yakaladığımız takdirde, herhangi bir rallinin arkasında yatan ve rallinin önemli bir ivmeye sahip olabileceğine dair olumlu bir işaret elde edeceğiz.”

Jarvis Labs buna ek olarak, “28 bin abd ABD parasııın üzeri için şimdiden heyecanlanmanın zor olduğunu,” belirterek, bunun konumine “Şimdilik 25 bin abd ABD parasıılık alt seviye büyük olasılıkla ufukta görünüyor,” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir: BTC fiyatı 7 günlık yüzde 25 artışa geçti

Yüksek zaman aralığındaki düşüş eğilimi devam ediyor

Piyasa danışmanıi ve swing trader’ı il Capo of Crypto, “Düşük zaman dilimi eğiliminin yükseliş yönünde, buna hiç şüphe yok,” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak Crypto’dan il Capo, en yeni ralli hakkında, “en çok zaman aralığı eğiliminin hala düşüş yönünde ve bunun da bir başka düşük en çok” olduğu dikkatsında bulunan zarardaki grafiği yzamanımladı.

BTC/USD 12 saatlik grafik. Kaynak: Twitter

il Capo of Crypto:

“Düşük zaman çerçevesi için düşüş seviyesi 22 bin abd ABD parasııın altında bulunuyor. Ana hedef ise 15,8 ile 16,2 bin abd ABD parasıı arasında kalmaya devam ediyor.”

Genel kripto para piyasa değeri, yazının yazıldığı esnada 1,062 trilyon abd ABD parasıı iken Bitcoin’in hakimiyet oranı ise yüzde 42,7.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.