Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
BitMEX Eski CEO’su Bitcoin’in 15.000 Dolara Düşeceğini Düşünüyor: BTC Satım Opsiyonu Aldı

Kripto türev borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in (BTC) 15.000 abd abd dolarıı seviyelerine görecek şekilde düşeceğini düşünüyor.

BitMEX kurucu ortaklarından Hayes 8 Kasım zamaninde Twitter üzerinden uyguladığı duyuruda, 15.000 abd abd dolarıı uzlaşmalı Bitcoin satım opsiyonu ettiğını söyledi. Hayes, almış olduğu opsiyon sözleşmelerinin 2023 yılının Mart zamanında biteceğini açıkladı.

Geçtiğimiz zamanlarda piyaszamanı oldukça etkileyen Binance-FTX gerilimi, Bitcoin’de düşüş yarattı. Hayes’in ettiğı opsiyonları Bitcoin yukarı yönlü hareket ederken söylemiş olması, birçok yatırımcının dikkatini koydu. Eski CEO, paylaşımı uyguladıktan zaman en yenira Bitcoin yaklaşık %13 değer kaybı yaşadı.

Bitcoin için sat sat sözleşmesi alan Hayes, geçtiğimiz 7 günlarda da sene en yeniu için 3.000 abd abd dolarıı fiyattan Ethereum (ETH) kontratı ettiğını açıklamıştı. Birçok kez Ethereum yükselişi hakkında duyurularda bulunan Hayes, ETH için sene en yeniu güzel bir yükseliş beklediğini duyurmuştu. Son satın ettiğı opsiyon sözleşmesi ile Hayes’in fikrinin değişmiş olabileceği düşünülüyor.