Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitpanda çalışan szamanisını azaltıyor


Avustralya merkezli kripto ve hisse senedi alım satım platformu Bitpanda, mevcut zamani piyasası esnasında bu süreci finansal olarak sağlıklı bir şekilde atlatabilme amacıyla çalışanlarını işten çıkaran şirketlere katıldı.

Mevcut zamani piyasası, geçtiğimiz birkaç 7 gün boyunca Terra (LUNA) ve Abracadabra’s Magic Internet Money (MIM)’nin sabitini kaybetmeleri gibi birçok ekosistemin felaketine yol açtı. Bitpanda da bu olumsuzluk ortamında çalışan szamanisını yaklaşık 730 kişiye düşürme en yeniuçı etti.

Bitpanda için çalışmzamani bırakacak çalışanların kesin szamanisı henüz netlik kazanmadı, yine de LinkedIn’den alınan verilere göre şirket, yaklaşık 277 tane tam ve yarı zamanlı çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Bitpanda, ‘İleriye Dönük Yol’ isimli duyuruda, belirsiz piyasa koşulları ortasında ‘sağlam bir şekilde sermayelendirmeye’ ihtiyacı olduğunu vurgulayarak çalışan szamanisını azaltma hareketini destekledi ve şu ifadelere konum verdi:

“Bu oldukça zor ama gerekli bir en yeniuçdı. Bu yeni kurumsal tasarımın bize şirket olarak daha odaklı, etkili ve güçlü olmamıza yardımcı olacağına eminiz.”

Kripto piyasasının 2 trilyon abd parasılık piyasa değerini aştığı zamanlardaki hiper büyüme aşaması hakkında meseleşan Bitpanda, yeni katılanları başarılı bir şekilde dahil etmek için iç süreçler ve altyapı ile ilgili sorunlara da değindi:

“Daha fazla insanın ekibimize katılmasının bizi daha etkili kılmadığı, bunun konumine özellikle de mevcut piyasa esnasında koordinasyon giderleri yarattığı bir noktadzamaniz. Şimdi geriye dönüp baktığımızda işe alım hızımızın sürdürülebilir olmadığını görüyoruz.”

Bitpanda, Cointelegraph’ın gelişme hakkındaki yorum talebine henüz bir geri dönüş sağlamadı:

İlginizi Çekebilir: Coinbase’in profesyonel hizmet platformu Coinbase Pro en yenilandırdıılıyor

 

Mevcut zamani piyasasına daha iyi uyum sağlayabilmek adına kitlesel bir yeniden yapılandırma hareketine katılan Amerika merkezli kripto alım satım firması Coinbase ise Coinbase Pro hizmetlerini en yenilandırdıacağını duyurdu.

Coinbase Pro hizmetleri, yatırımcılara detaylı veri ve Coinbase üzerinde doğrudan alım satım imkanı sunan Coinbase’in ana internet sitesi Coinbase.com’daki yeni sekme Gelişmiş Al-Sat’a önümüzdeki birkaç ay içerisinde taşınacak.