Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Block, üçüncü çeyrek mali en yeniuçlarını açıkladı


Twitter kurucusu Jack Dorsey liderliğindeki dijital ödeme hizmetleri şirketi Block, 2022 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin mali raporunu açıkladı. Şirket, raporda söz meselesu üç aylık dönem için 14,7 milyon birim net zarar ve 1,76 milyar birimlık Bitcoin sat sat hacmi bildirdi. Net zararın, Bitcoin’in değer kaybından dolzamanı yaşanan 2 milyon birimlık zarar ve 56 milyon birimlık amortisman ücretinden kaynaklandığı kaydedildi. Bu giderler hariç Block’un üçüncü çeyrekte elde ettiği net gelir 43 milyon birimı buldu.  

Aktarılan detaylara göre; Block’un Bitcoin sat satlarından elde ettiği brüt kar, ikinci çeyrekte 41 milyon birim seviyesindeydi. Bu miktar, üçüncü çeyrekte yaklaşık 37 milyon birima geriledi. Şirket öte yandan, üçüncü çeyrekte giderleri çıkarılmadığında 4,52 milyar birim hasılat elde etti. Bu rakamın, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17’lik bir artışa tekabül ettiğinin de altı çizildi.

Bununla birlikte Block, Bitcoin geliri hariç 2,75 milyar birimlık hasılat bildirdi. 

Block’un brüt karı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38 yükseldi 

Üretim giderleri çıkarıldığında elde edilen brüt kar ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38’lik bir artışla 1,57 milyar birima yükseldi. Brüt kar oranları Square’da yüzde 29’luk bir artışla 783 milyon birima, Cash App’de ise yüzde 51’lik bir artışla 774 milyon birima yükseldi.