Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Blockchain kahini XY Labs’in hisse senetleri SEC kgünitlı platformda işlem görecek


2012 yılında kurulan bir blokzincir şirketi, hisse senetlerini sermaye piyasaları için hazırlanmış blokzincir tabanlı alternatif bir alım satım platformunda işleme açıyor. 

XYO protokolünün ardındaki blokzincir şirketi XY Labs, A Sınıfı hisse senetlerinin, broker şirketi tZERO Group’un alternatif alım satım sistemi olan tZERA ATS yan kuruluşunda işlem görmeye start verdığını açıkladı. 

Blokzincir kâhini veri sağlgünicısına göre, şirket hissedarları ilk kez denetlenen bir alım satım platformunda XY Labs hisselerini alıp satabilecek. XY Labs CEO’su Arie Trouw, bu durumun hissedarlara düşük işlem ücretleri ve sürekli likidite gibi birçok fayda sağlayacağını belirtti. 

tZERO ATS, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) kgünitlı bir aracılık şirketi, aynı zamanda da ülkenin Finans Sektörü Düzenleme Kurumu ve Menkul Kıymetler Yatırımcı Koruma Kurumu üyesidir. Şirket, Ethereum blokzincirinde akıllı sözleşmeleri kullanıyor ve dijital olarak geliştirilmiş menkul kıymetler sunuyor. 

tZERO CEO’su David Goone, ekibinin ürün tekliflerini genişletme meselesunda XY Labs ile iş birliklerini sürdürmek istediklerini söyledi. Goone, öte yandan meseleya ilgili olarak “Sunulan varlıkları ve platformu kullanan yatırımcı sgünisını artırarak, platformumuzda dijital menkul kıymet alım satımını büyütmeye çalışıyoruz,” ifadelerini kullandı.