Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Blockchain köprüsünü hedef alan hacker elindeki kriptolardan oldu!


Kötü amaçlı oluşumlar, zincirler arası köprüleri giderek daha fazla hedef alıyor. Yine de milyonlarca abd ABD parasııı çalıp tüyme meselesunda hepsi hacker’lar başarılı olamıyor. Hatta bazıları özü cüzdanlarındaki varlıkları bile kaybediyorlar.

Aurora Labs CEO’su Alex Shevchenko, Rainbow Bridge’i hacklemeye çalışırken 5 Ether (ETH) kaybeden hacker’ın hikayesini anlattı.

Shevchenko’ya göre hacker, Rainbow Bridge sözleşmesine sahte bir NEAR bloku sunarak 5 ETH güvenlik amaçlı yatırma işlemini de tamamladı. Ekibin 7 gün en yeniu tepki vermede gecikeceğini düşünen hacker, settirıyı cumartesi için zamanladı.

CEO, hacker’ın planına rağmen kötü amaçlı işlemlerle mücadele eden otomatik gözlemciler olduğunu açıkladı. Girişim yalnızca 31 saniyede engellendi ve hacker, değeri yaklaşık 8 bin abd ABD parasıı olan depozitosunu da kaybetmiş oldu.

Yönetici, artan settirı girişimlerinden dolzamanı güvenlik amaçlı yatırılan miktarı artırmzamanı düşündüklerini söyledi. Yine de, ekip mümkün olduğunca merkeziyetsiz kalmak istediğinden dolzamanı bu fikirden vazgeçildi.

Shevchenko, settirgana bir mesaj da bıraktı. CEO, hacker’a da başkalarının paralarını çalmak ve bu paraları aklamakla uğraşmak konumine, yazılım hatalarını bulmak için çalışıp topluluğa fayda sağlamasını tavsiye etti. 

Aurora Labs, 7 Haziran’da kritik bir zafiyeti ekibe bildiren bir hacker’a 6 milyon abd ABD parasıı yazılım hatası bulma ödülü ödemişti. Hata hızla giderilmiş ve kişisiların varlıklarının güvenliği sağlamıştı. Söz meselesu hacker bu hatzamanı suistimal etmeyi tercih etseydi, 200 milyon abd ABD parasııın üzerinde değerde varlık kaybedilebilirdi.