Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Blockchain tabanlı oyun Stepn, DDoS settirısı kurbanı oldu

Solana tabanlı move-to-earn (hareket ederek kazan) uygulaması Stepn, platform büyük bir hile karşıtı güncelleme getirdikten kısa süre zaman en yenira birden fazla hizmet aksatma (DDoS) settirısı rapor etti.

Stepn, 5 Haziran günli Twitter gönderisinde platformun birkaç kez DDoS settirısına maruz kettiğını ve tamir bakımına yapıldığını, performansın da bu nedenle düzgün olmadığını belirtti.

Duyuruya göre Stepn, sunucularını 12 saat içinde ayarlamayi ve güvenliğini sağlamzamanı umuyordu, fakat çeviri yzamanın saati itibarıyla 20 saatten uzun süredir bir güncelleme paylaşmadı.

Stepn, “Mühendislerimiz sorunları çözmek için sıkı çalışıyor. Tamir tamamlandığında duyuru yapacağız. Sabrınız için teşekkürler,” diye yazmıştı.

Blockchain oyunu, 3 Haziran’da “Stepn’s Model for Anti-Cheating (SMAC)” adlı hile karşıtı sistemi işe koyulttığını duyurmuştu. Sistem, platformdaki sahte kişisiları ortadan kettirmzamanı ve sahte hareket verilerini önlemeye çalışıyor.

Stepn, güncellemeden kısa süre zaman en yenira SMAC’nin gerçek bazı kişisiları bot olarak yanlış algıladığını açıkladı. Ayrıca “25 milyon DDoS settirısının” yol açtığı bazı ağ sorunları bulunurken, platformdaki botları takip etmek de geçici olarak imkansız hale geldi.

Stepn’ın tokeni Green Satoshi Token (GST) ise olayların karşısında güçlü ketti. Son 24 saatte yüzde 10 civarı yükselen GST, 1,04 abd parasıdan işlem görüyor.

Green Satoshi Token’in yedi günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinGecko