Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bloomberg Analisti Bitcoin’in Fiyat-Hash Rate Farkına Dikkat Çekti: En Son Görüldüğünde BTC Boğası Başlamıştı

Bloomberg’ün kıdemli çalışani Mike McGlone, hash rate’i sürekli rekor tazeleyen Bitcoin (BTC) hakkındaki olumlu görüşlerini yineledi.

McGlone 19 Ekim zamaninde Twitter üzerinden uyguladığı paylaşımda, “Bitcoin’in sürekli artan hash rate’ini” blockchainin gücünün ve güvenliğinin bir ölçüsü olarak tanımladı. Mevcut hash rate seviyesinde Bitcoin’in 70.000 abd abd dolarıı olması gerektiğini gösteren bir grafik paylaştı.

ResimEn en yeni fiyat ile hash rate arasında bu görecek şekilde fark oluşturduğunda Bitcoin 5.000 abd abd dolarıı seviyelerinde bulunuyordu. McGlone, bulunduğumuz 19.000 seviyelerinin o zamanın 5.000 abd abd dolarıılarıyla benzer olduğunu belirtti.

Kıdemli çalışan fiyat ve hash rate arasında oluşan bu “uçurumun” 2020 yılında boğa sezonu işe koyulmadan önceki düşüş sırasında görüldüğüne değindi ve artan talep, benimsenme ve regülasyonlar sayesinde Bitcoin’in önlenemez bir ana akım benimsenmesine doğru gittiğini ima etti. Dün katıldığı bir meseleşmada Bitcoin’in 100.000 abd abd dolarıılık fiyata ulaşabileceği düşüncesini tekrarlamış ve benimsenmesinin sürekli artış içerisinde olduğunu açıklamıştı.

McGlone’nin paylaştığı grafikte olması gereken seviyenin %72 dipsında seyreden Bitcoin, 20 bin abd abd dolarııın altında 19.190 abd abd dolarıı seviyesinde işlem görüyor.