Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bloomberg Baş Emtia Stratejisti: 2022’nin ikinci yarısında sahne Bitcoin’in (BTC) olacak

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, bu yılın ikinci yarısının Bitcoin’in (BTC) parlama zamanı olabileceğini söyledi.

Mike McGlone, Twitter’da genel piyasa performansını izlemek için en büyük kripto paralardan oluşan bir sepeti yansıtan Galaxy Crypto Index’in, 2018 zamanı piyasasının dibinden bu yana genel piyasa davranışını yansıttığını açıkladı:

Bloomberg Galaxy Crypto Index’in 2018’deki dip ile benzer bir dibe yaklaşması ve Bitcoin’in 50 ve 100 7 günlık hareketli hemen hemenların altına geçmişteki düşüşe benzer bir şekilde düşmesiyle birlikte, risk – ödül oranının, 2. yarıda yatırımcılara cazip gelmesi olası.

McGlone, kripto piyasasının mevcut durumunu, 2000‘lerin başındaki Dotcom balonuna benzettiğini açıkladı. Analiste göre, piyasa tersine dönmeden önce balon projelerin piyasadan silineceği benzer bir döngü yaşandığını ve uzun vadeli bir yükseliş trendine girdiğimizi düşündüğünü ifade etti:

Yıl ortası genel bakış: Kriptolarda ortak tema zamanı piyasalarını kabullenmeleri ve özellikle 2000 – 2002’nin patlayan Dotcom balonuna benzer bir şekilde kurumsal ve uzun vadeli daha iyi bir finansal sistem inşa etmektir. İlk yarı bütün riskli varlıklar için balonları temizlemekle geçti.

Pek çok kripto yatırımcısı, Federal Rezerv’in (Fed) zirve faizli para politikasıyla dijital varlıkları baskılama potansiyelinden çekinirken McGlone, bundan zaman en yenira Fed’in, borsanın giderek zzamanıflaması ihtimaline karşılık tekrar düşük faiz politikasına geçiş yapmak zorunda kalabileceğini ifade ediyor.

Mike, S&P 500’ün geçmiş geri dönüşlerinin Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile ilişkisini gösteren bir grafik paylaşarak günümüzdeki anlıkün diğer geri dönüşlerle benzerlik gösterdiğini bu yüzden yeni bir geri dönüş beklediğini ifade etti. S&P 500‘ün Bitcoin ile olan ilişkisi düşünüldüğünde Bitcoin için yükseliş trendinin uzakta olmadığına inandığını ifade etti.