Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bloomberg Kıdemli Analisti McGlone: Bitcoin (BTC) ekim zamaninda zamani bir yükseliş yaşayabilir

Bloomberg kıdemli danışmanıi Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) içinde bulunduğumuz ekim zamani içerisinde zamani bir yükseliş performansı sergileyebileceğini öne sürdü.

Mike McGlone 5 Ekim zamaninde yzamaninladığı bir raporda, Bitcoin’in 2014’den bu yana sergilediği en iyi performansı bu ekim zamani içerisinde ortaya koyacağını ifade etti. McGlone, küresel olarak faiz oranlarındaki artışın çoğu büyük varlık üzerinde zarar yönlü baskı oluşturduğunu, Bitcoin’in Tesla gibi emtialar ve teknoloji hisseleri ile karşılaştırıldığında ardünlük ulaştığını söyledi. Stratejist, 2014 yılından beri veriler incelendiğinde Bitcoin’in özellikle ekim zamani içerisinde yükseliş yönlü hareketler sergilediğinin altını çizdi. Bu ekim zamani içerisinde de Bitcoin ile geleneksel borsalar arasında ciddi bir pozitif ayrışma bekleyen stratejist raporunda şu ifadelere konum verdi:

Ekonomik dalgalanma devam ederken Bitcoin, Ethereum ve Bloomberg Galaxy Kripto Endeksinin çoğu büyük varlıktan daha iyi performans gösterme eğiliminin devam ettiğini görüyoruz.

Kripto paralar üzerindeki uzun süredir devam eden yatay hareketliliğe dikkat çeken McGlone, olası bir hareketlenme döneminde kripto paraların emtialara kıyasla toparlanma olasılığının daha zirve olduğunu öne sürdü. 2022 yılının ikinci yarısı için Bitcoin özelindeki olumlu beklentisini yineleyen stratejist, Bitcoin’in “altın ve ABD Hazinesi gibi enflasyon riskinden korunan bir varlık olmaya doğru evirildiğini” belirtti.

Bununla birlikte Bitcoin’in altın ilişkisi incelendiğinde en yeni 1 yılın en zirve korelasyonuna erişildiği görülüyor. Bu korelasyonun Bitcoin üzerindeki güveni değerlendiracağını düşünen McGlone, Ekim zamani itibariyle kripto paralar üzerinde pozitif yönlü ciddi hareketlerin görülebileceğini altını çiziyor.