Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bored & Hungry restoranı artık kripto ödemelerini kabul etmiyor


Los Angeles Times cuma günü, kısa süre önce açılan NFT temalı burger lokantası Bored & Hungry’nin artık ödeme olarak kripto para kabul etmediğini bildirdi.

Los Angeles Times, Bored & Hungry çalışanına bu durumu sorduğunda, herhangi bir bilgisi olmadığını söyleyip soruya cevap vermekten kaçındı. Aynı zamanda, menüden ödeme seçeneği olarak kriptonun kettirılma en yeniuçının ne zaman verildiğini ve kripto ödemelerinin geri getirilip getirilmeyeceğini de bilmediğini söyledi.

O sırada bir çalışan Los Angeles Times’a, müşterilerinin çoğunluğunun kripto ödeme seçeneklerini önemsemediğini ve restoranın kriptoya olan bağlılığını müşterilerin genellikle pek de umursamadıklarını belirtti.

Başka bir Bored&Hungry restoranın patronu, “İnsanlar, Ethereum’larını ellerinde tutmak istiyor, onu harcamak istemeyecekler,” dedi. Müşteri Richard Rubalcaba ise, “Kripto satın alımlarının herhangi bir çökme durumunda nasıl çalışacağını bilmiyorum,” dedi.

Restoranın müşterileri, çok fazla kripto meraklısı olmadıklarını ve yemek yemek için sık sık Bored&Hungry’e gittiklerini belirtti.

Mekanın ödeme politikalarındaki değişiklik, dünya genelinde meydana gelen kripto düşüşü ve makro ekonomik çöküş ile bağlantılı görünüyor. Ancak, sıkı kripto kişisisı olan müşterileri rahatlatan bir havadise göre Chipotle restoranı, haziran güni işe koyulrında Flexa aracılığıyla kripto ödemelerini kabul etmeye işe koyuldı.

Cointelegraph, restoranın ödeme yöntemi olarak kriptoyu kettirması hakkında duyuru yapması için Bored&Hungry sahibi Andy Nguyen’e ulaştı, buna rağmen yazı ygünimlanmadan önce bir yanıt alamadı.