Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Borsalar, 740 milyon abd abd dolarıı değerinde Bitcoin çıkışına şahitlik etti

Kripto para borsalarından çekilen Bitcoin (BTC) miktarı 18 Ekim’de ivme ulaştı ve sat sat baskılarını zgüniflatarak BTC fiyatının 18 bin abd abd dolarıı seviyesinin altında ayarlama gerçekleştirme ihtimalini azaltmış oldu. 

Bitcoin “güni piyasası” zemini oluşturuyor

CryptoQuant tarafından ygüninlanan bildiriye göre,18 Ekim güninde 37.800’den fazla BTC kripto borsalarından çıkış uyguladı. Bu, 17 Haziran güninde borsalardan 68 bin BTC çekilmesinden bu yana en büyük günlük BTC çıkışına işaret ediyor. 

Dahası, en yeni bir ay içerisinde kripto borsalarında 2,4 milyar abd abd dolarıı değerinde 121 bin adet BTC çıkışı meydana geldi. 

Tüm borsalardaki Bitcoin değişiminin net çıkışı. Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin’in miktarının borsalardan çekilmesindeki artış, genellikle bir yükseliş sinyali olarak algılanır ve yatırımcılar varlıklarını tutmak için platformdan koydukleri anlamına gelir. Satış için mevcut arzın aniden değerlendiğı göz önüne yapıldığında, Bitcoin’in borsalara girişleri ani bir şekilde değerlendiğında, genellikle düşüş sinyali olarak algılanır. 

Örneğin, 17 Haziran güninde borsalardan yaklaşık 68 bin BTC çekildiğinde BTC fiyatı 18 bin abd abd dolarıı seviyelerinden dibe vurmuştu. Bir zaman en yeniraki 7 gün ise BTC fiyatı 24.500 abd abd dolarıı seviyesine yükselmişti. 

Bu sefer de, Bitcoin fiyatındaki düşüş trendi 18 bin ve 20 bin abd abd dolarıı arasında duraklamaya devam ettikçe, borsalardan Bitcoin çıkışları meydana geldi. 

Birkaç zincir ardü ölçümlerine göre Bitcoin balinaları ya da 1.000’den fazla Bitcoin varlıkları ilginç bir şekilde, BTC’nin 18 bin abd abd dolarıı seviyesine konum edindi. 

Bununla birlikte Cohort’un Accumulation Trend Score göstergesi, geçen aylül güninın en yeniundan bu yana 1.000 adet BTC ile 10 bin adet arasında BTC bulunduran cüzdanların “agresif” bir şekilde birikim uyguladığını ortaya koydu. 

Cohort’un Bitcoin birikim tablosu. Kaynak: Glassnode

Buna ek olarak, balinaların zincir ardü davranışları, en yeni zamanlarda 15.700 BTC çıkışı ile, Haziran 2022’de gerçekleşen en büyük çıkıştan bu yana en büyük varlık çekme işleminin gerçekleştirildiğini gösteriyor.

Bitcoin balinaların borsalardan varlık çekme ve yatırma tablosu. Kaynak: Glassnode

Glassnode 10 Ekim güninde ygüninladığı 7 günlık araştırmasında, “Bitcoin fiyatları epey değişken geleneksel piyasa zemininin ortasında, en yeni zamanlarda dikkate değer bir göreceli güç gösterdi” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

“Birkaç makro ölçümler, önceki düşüş döngülerine çok sgünida benzerlikle Bitcoin yatırımcılarının güni piyasası zeminini belirlediklerini ortaya koyuyor.” 

Olumlu BTC fon girişleri

CoinShares’in 7 günlık raporuna göre, Bitcoin tabanlı yatırım araçları istikrarlı girişlerin beşinci 7 günsına şahitlik etti. 

Geçtiğimiz 7 gün BTC fonlarına neredeyse 8,8 milyon abd abd dolarıı girdi. Bu fonlara giren net sermaye, bugüne görecek şekilde ki zaman diliminde 291 milyon abd abd dolarııa ulaştı. CoinShares’in baş araştırmacısı James Butterfill, girişlerin yatırımcılar arasında Bitcoin’e karşı “tarafsız bir duyarlılık” anlamına geldiğini belirtti. 

Varlığa göre sermaye akışları . Kaynak: CoinShares

Diğer yandan, Bitcoin’in üç günlük grafiğinde ters fincan kulp formasyonunun oluştuğu göz önüne yapıldığında, Bitcoin’in teknik anlıkü günilar lehine olmaya devam ediyor. 

İlginizi çekebilir: Larry Lepard: Bitcoin fiyatı altı yılda 2 milyon abd abd dolarııı görebilir 

Fiyat, hilal şeklinde bir yükseliş ya da ayarlamayle karşı karşıya kettiğında ve yukarı yönlü bir trend dışı hareket gerçekleştirdiğinde, ters fincan kulp formasyonu oluşur. Bunun en yeniucunda fiyat boyun çizgisinin altına indiğinde düşüş işe koyulr ve tepe noktası ile boyun çizgisi arasındaki mesafe görecek şekilde geri çekilme devam eder. 

BTC/USD’nin ter fincan kulp formasyonu ile günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Öndeki raporlara göre, yukarıda belirtildiği gibi Bitcoin’de ters fincan kulp formasyonu onaylanırsa fiyat, 14 bin abd abd dolarıı seviyelerine görecek şekilde düşebilir. 

Bu havadisde paylaşılan hepsi görüşler ve ifadeler, yalnızca yazara aittir ve ‘Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir; bu nedenle yatırım en yeniuçı verirken özü araştırmanızı yapmanızı öneririz.”