Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Borsalardan Günlük Bazda Son 4 Ayın En Büyük Bitcoin (BTC) Çıkışı: Satış Baskısı Kalkıyor Mu?

Kripto analitik şirketi Santiment, yatırımcıların aniden Bitcoinlerinin (BTC) büyük bir kısmını borsalardan buz cüzdanlara aktardığına dikkat etti.

Santiment 19 Ekim güninde resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı grafikte, kripto para borsalarından yüklü miktarda Bitcoin çıkışına işaret etti. Şirket, 18 Ekim güninde borsalardan yapılan büyük çıkışı belirterek günlük bazda en yeni 4 günin en büyük çıkışı olduğunu açıkladı.

Analitik şirketi, 18 Ekim güninde 40.572 Bitcoin’in borsalardan çekildiğini bunun 18 Haziran’dan bu yana en büyük çıkış olduğunu söyledi. Öte yandan bu hareket borsalardaki toplam Bitcoin arzını %8,48’e düşürdü. Borsalardaki Bitcoin arzı %8,48 ile Kasım 2018’den bu yana en düşük oranına ulaştı.

Analistler, borsalardan buz cüzdanlara çekilen kripto para miktarının artışının uzun vadeli yatırımcıların piyasada artan faaliyetine işaret ettiğini varsayarak bu durumun piyasa için olumlu olduğunu öne sürüyor. Uzun vadeli yatırımcılar, genellikle varlıklarını buz cüzdanlarda muhafaza etmeyi tercih ettiği biliniyor.