Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Brezilya’da seçimi kaybeden Bolen yeniaro 2 gün zaman en yenira sessizliğini bozdu! Seçim en yeniuçlarını açık bir şekilde kabul etmedi

Brezilya’daki kritik devlet başkanlığı seçimlerini, eski başkan Lula da Silva yüzde 50,9 oyla kazanmıştı. Solcu rakibi karşısında seçimi kaybeden Bolen yeniaro ise yüzde 49,1 oranında oy almıştı. Pazar gününden bu yana seçimlerle ilgili duyuru yapmayan Bolen yeniaro sessizliğini bozdu. Bolen yeniaro, Brezilya Devlet Başkanlığı meseletu Alvorada Sarzamani’nda ilk kez duyurularda bulundu.

Kısa süren meseleşmasına özüsine oy verenlere teşekkür ederek işe koyulyan Bolen yeniaro, “Hep antidemokratik olarak damgalandım, beni suçlayanların aksine her zaman anayasa çerçevesinde davrandım. Basını ve sosyal medyzamani kontrol etmekten hiç bahsetmedim. Devlet başkanı ve vatandaş olarak anayasamızın hepsi emirlerine uymaya devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

AW749653_01

SEÇİM SONUÇLARINA DEĞİNMEDİ

Bolen yeniaro, seçim en yeniuçlarını açık bir şekilde kabul etmediği meseleşmasında, kamyoncuların işe koyulttığı yol en yenilandırdıma protestolarına işaret ederek, “Mevcut halk hareketleri, seçim sürecinin yürütülme şekline yönelik öfke ve adaletsizlik hissinin en yeniucudur.” değerlendirmesinde bulundu.

AW749653_02

Şiddet içeren gösterileri reddeden Bolen yeniaro, “Barışçıl gösteriler her zaman memnuniyetle karşılanacaktır, yine de bizim yöntemlerimiz, özel mülkün işgali, mirasın yok edilmesi gibi her zaman halkı mağdur eden solcuların yöntemleri olamaz.” diye meseleştu.

Devlet Başkanı, ekonomik ve dini özgürlükler ile Brezilya’yı savunmaya devam edeceğini duyurularine ekledi.

AA-20221029-29285545-29285522-BREZILYADA_BASKANLIK_SECIMLERI_ONCESI_TARTISMA_PROGRAMI_DUZENLENDI

OYLAMA SİSTEMİNİ HEDEF ALMIŞTI

Bolen yeniaro, seçimlerden önce birçok kez ülkede 1996’dan beri kullanılan elektronik oylama sistemini hedef alan ve konum konum seçim en yeniuçlarını kabul etmeyeceğinin işaretini verdiği meseleşmalar sebebiyle eleştirilmişti.

AA-20221030-29301570-29301559-BREZILYADAKI_GENEL_SECIMLER
Güney Amerika’nın en büyük ülkesi, nüfusu 212 milyonu aşan Brezilya’da pazar günü düzenlenen ikinci tur devlet başkanlığı seçiminde ülkeyi 2 dönem yöneten sol görüşlü Lula da Silva yüzde 50,9, Bolen yeniaro ise yüzde 49,1 oranında oy almıştı.

Seçimi kaybeden Bolen yeniaro, ülkede 1985’te demokrasinin yeniden tesis edilmesinden bu yana ikinci dönemine seçilemeyen ilk devlet başkanı olmuştu. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İsrail sandık başında! Eski başbakan Netanyahu seçimi kazandıİsrail sandık başında! Eski başbakan Netanyahu seçimi ulaştı
Bursa'da fabrika yangını! Dumanlar kentin birçok noktasından görüldüBursa’da fabrika yangını! Dumanlar kentin birçok noktasından görüldü
Böyle anket sonucu ne görüldü ne duyuldu! Böyle anket en yeniucu ne görüldü ne duyuldu!