Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
BTC, 22.000 abd parası seviyesini gözlüyor

Fiyat oynaklığının 7 gün en yeniu piyasgüni tüketeceğine dair söylentiler gündemdeki konumini korurken Bitcoin (BTC) ise yazının yazıldığı esnada 21 abd parası seviyesinde geziniyor.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

S&P 500, 2022’nin en iyi ikinci 7 günsını geride bırakıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, ABD hisse senetlerinin haftgüni güçlü bir şekilde en yenilanmasının ardından en yeni işlem aralığında oldukça zirveti.

Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz’in de söylediği gibi S&P 500 endeksi, 2022’nin ikinci en iyi 7 günsını en yenilantı ve bu durum da riskli varlıklardaki hafif bir rahatlamanın göstergesiydi.

Bitcoin, Mgünis günindan beri, küçük de olsa, ilk 7 günlık yeşil mumlu kapanışında hafif kazançlar kaydetme yolunda ilerliyordu.

Bununla birlikte, zincir ardü analitik kaynağı Material Indicators (MI)’ye göre, 7 günlık kapanıştan önce her şey olabilir.

Önceki 7 gün en yeniu fiyat hareketine atıfta bulunan MI, Twitter takipçilerine 7 gün içi hacmin yokluğunda kgünitsız kalmamalarını tavsiye etti. Paylaştığı gönderinin bir kısmında, “BTC, 200 7 günlık hareketli hemen hemen (WMA)’yı ktopladırabilirse, çalışacak konum var demektir,” ifadelerini kullandı.

“Hafta en yeniu oldukça tehlikeli, bu yüzden kemerlerinizi bağlgünin. Her an en düşük seviyelerin yeniden test edilmesi veya 24 bin abd parası seviyelerine bir sıçrama görülebilir.”

MI, küresel kripto borsası Binance’in emir defteri verilerini paylaştığı grafikte trader’ların alım ve satım planlarına dair bilgi verdi. Spot fiyatın hemen altında 19 bin abd parasıa görecek şekilde hacim açısından çok az destek varken, tam tersine 22 bin abd parasıın hemen üzerinde ise ağır direnç vardı.

Binance BTC/USD emir defteri veri grafiği. Kaynak: Material Indicators/ Twitter

Bu ard seviye, BTC/USD için önemli bir 200 7 günlık WMA’yı işaretledi ve çeşitli kaynaklara göre güniların trendi değiştirme adına geri adım atması için bu gerekli.

Altcoinler Mart günindan bu yana ilk yeşil 7 gün kapanışına hazırlanıyor

Altcoinler de sakinliğini korudu ve kasvetli bir genel makro piyasa ortasında etkileyici bir kazanç 7 günsı izledi.

Piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasındaki birkaç token, yazının yazıldığı esnada bir 7 gün öncesine göre yaklaşık yüzde 30 daha zirve bir seviyede bulunuyordu.

Yükseliş kaydeden söz meselesu tokenlerin arasında yüzde 28’lik bir artışla 1.200 abd parası civarındaki Ether (ETH) de var.

MI, paylaştığı özel bir emir defteri gönderisinde, ETH/USD’nin 200WMA’yı yeniden test ettiğini yine de bu sorunun hala devam edebileceğini belirtti.

Diğer taraftan Shiba Inu (SHIB), geçen 7 günya göre yüzde 50 artarken, Polygon (MATIC) ise 7 günlık yüzde 70 kazançla ön plana belirlendi.

MATIC/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Cointeleraph’a yazılarıyla katkıda bulunan Michael van de Poppe ise şu anda kripto piyasasına girmek için hiçbir engel olmadığını düşünüyor.

Twitter takipçilerine, “Sahip olmak istediğiniz altcoinleri aramak için harika bir dönemdeyiz,” ifadelerini kullandı.

“2021’de herkes bu altcoinleri düşük fiyatlardan satın almgüni hayal ediyordu. Şimdi ise şans var, ama insanlar en yeniuç vermeye cesaret edemiyor. Şaşırtmadı.”

Altcoin piyasa değeri, 7 günlık bazda, mart günindan beri ilk yeşil mumunu kaydederek 7 gün boyunca 37 milyar abd parası yükseldi.

Altcoin piyasa değeri 1 7 günlık mum grafiği. Kaynak: TradingView

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.