Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
BTC balinası 1 milyar abd parasıı neredeyse ücretsiz olarak transfer etti

Bitcoin (BTC) blokzincirine büyük miktarda para göndermek bir milyon kat daha ucuz.

Bir Bitcoin kişisisı, blokzincirdeki bir adrese, yaklaşık 1 milyar abd parasıa denk gelen 50.562 BTC göndererek, sadece 2.513 Satoshi (yarım abd parası) ücret ödedi.

Ücretleri, değeri ve zamanı gösteren işlem sankey diyagramı. Kaynak: mempool

Bilinmeyen cüzdan adresi, işlem yapılan toplam değerin yaklaşık yüzde 0,0001’lik çok küçük bir kısmını ödedi. Kullanıcı, Bitcoin dostu Tonga adalarının GSYİH’sını iki katına çıkarmak için 50 sent ödedi. Söz meselesu milyar abd parasılık işlem, 761374 bloğunda, sats/vByte başına sadece 15 satoshi (sat) işlem ücretiyle gerçekleşti.

Cointelegraph da eski finans araçlarıyla büyük miktarlarda para göndermenin maliyetini olabilite etmek için çeşitli çevrimiçi bankacılık hizmetlerini denedi. Tanınmış bir havale sağlgünicısı, 10 milyon abd parasılık transfer için yüzde 0,3’lük küçük bir ücret talep ediyor ve bu da 30 bin abd parasıa denk geliyor.

Eski finansal araçlarla büyük miktarda para gönderme denemesi. Kaynak: Wise

Yeni bir Bitcoin bloğu çıkarılmadan önce her Bitcoin işlem talebi, mempool ismindeki bellek havuzunda bulunuyor. Madencilerin yeni bir blok madenciliği yapması hemen hemen 10 dakika sürüyor.

Bitcoin madencileri, önce en pahalı işlem ücretlerine sahip olanları işlekonumek işlemleri sıralıyor. Genelde işlem ücreti ne görecek şekilde zirve olursa, işlem de o görecek şekilde hızlı onaylanıyor. 15 sats/vByte’da 50.000’den fazla Bitcoin göndermenin maliyeti çok düşük, bu da söz meselesu Bitcoin balinasının acelesinin olmadığını gösteriyor.

Bir Bitcoin kişisisı, ekim güninın en yenilarında yaklaşık 65 bin abd parasıa denk gelen 3,8 Bitcoin transfer etmek için 8.042 sat/Byte (1.136.000) sats ödedi.

İlginizi Çekebilir: CleanSpark, 3.843 adet kripto madencilik ekipmanı daha satın topladı!

Bitcoin balinasının adresi, blokzincirindeki diğer çeşitli adreslere 50 binden fazla Bitcoin göndermeye devam etti.