Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
“BTC kripto sektörünün Amazon’udur” – Ari Paul


Blockchain yatırım şirketi Blocktower Capital’in kurucusu Ari Paul, güncel zamanı piyasasını 2000 yılındaki teknoloji çöküşüyle ​​karşılaştırdı. Paul, Bitcoin’i (BTC) piyasa çöküşünden sağ kurtulan şirketlerden biri olan Amazon’a benzetti. 

Paul bir tweet’inde, kripto pazarında “sade” ürünler olsa da ana akıma ulaşmak için daha fazla iyileştirme yapılması gerektiğini vurguladı. Paul buna ek olarak küresel yaygınlaşmanın birçok kişinin umduğunun aksine “5 yıl geride” olduğunu savunuyor.

Yönetici buna ek olarak, Solana’daki (SOL) ağ kesintilerinin altını çizdi. Ethereum (ETH) ağındaki gecikmeler ve Bitcoin’in güvenliği ile gelecekteki yükseltmelerin boğa koşuları sırasında gözden kaçırıldığını savundu, buna rağmen iyimserliğin onu kesmeyeceğini, zamanı piyasası sırasında “çok farklı hissettiğini” belirtti.

Bu gelişmeleri takiben Paul, bugünün kripto pazarını 2000 yılındaki Nasdaq piyasasıyla karşılaştırarak çoğu kriptonun riskli ve henüz erken aşamada olduğunu söyledi. Blocktower kurucusu buna ek olarak, çökmeden sağ kurtulacak “Amazon” gibi bir varlığın Bitcoin olabileceğine inanıyor.

Paul tweet’inde, hem ürün olarak ve hem de teknoloji açısından Bitcoin’in rakibi olmadığı için diğer kripto para birimlerinden “çok daha fazla şansa” sahip olduğu belirtti:

Kısa vadede düşüş yaşanıyor olsa da, bir yıl öncesine kıyasla kriptoda aslında “daha fazla yükseliş” yaşandığını açıkladı. Paul, sadece insanları mevcut piyasa düşüşü sırasında ne satın topladıklarına dikkat etmeleri meselesunda dikkatda bulundu. 

Ayı piyasası, birçok işçinin geçim kaynağı olan kripto sektöründe çok etkili oldu. Önde gelen kripto borsası Coinbase geçtiğimiz zamanlarda, gelirlerindeki düşüş ve zamanı piyasası sebebiyle çalışanlarının yüzde 18’ini işten çıkaracağını duyurdu.

İlgili: Coinbase, çalışanlarının yüzde 18’ini işten çıkartıyor

Bu arada bazı topluluk üyeleri, yatırımcılara “kripto kışı” yaşanırken hayatta kalmak için ne yapmaları gerektiği meselesunda fikir ve planlarını paylaştı. Topluluk üyeleri, risk toleranslarını ve birim maliyet hemen hemenlarını bulmaktan potansiyeli olan yeni projeler tespit etmeye görecek şekilde, yatırımcıları harekete geçirecek meselelarda teşvik etmeye çalışıyor.