Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bu 7 gün takip edilmesi gereken 4 altcoin: ETH, XTZ, KCS, AAVE

Bitcoin (BTC) fiyatı, Asya piyasasının açılmasıyla hızlı bir yükseliş elde etti ve 30.000 abd parasıın üzerine oldu. Kimi bilirkişilar bunu rahatlama rallisi olarak değerlendirse de, kimilerine göre güçlü yükselişin ilk adımı.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre, en büyük kripto para biriminde görülen yükseliş, altcoin piyasasına da rahatlama sağladı.

Peki, önümüzdeki günler ne gösteriyor? Cointelegraph danışmanıi Rakesh Upadhyay, bu 7 gün takip edilmesi gereken 4 altcoin’i açıkladı ve hepsi için fiyat olabilitelerinde bulundu.

ETH/USDT – Ethereum teknik veri

Ether (ETH) düşüş trendinde olsa da boğalar pes etmiş değil ve 1.700 abd parası seviyesindeki kritik desteği kaybetmemeye çalışıyor. 28 Mzamanıs zamaninde fiyat bu destekten sekip 29 Mzamanıs’ta toparlanmaya devam etti.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Göreceli güç endeksi (RSI), düşüş trendinin zzamanıflayabileceğini gösteren yükseliş diverjansı oluşturuyor. Boğalar fiyatı 2.025 abd parası seviyesindeki 20 günlük ardel hareketli yaklaşık (EMA) değerinin üzerine çıkarmzamanı başarırsa, ETH/USDT paritesi 2.159 abd parasıdaki genel dirence yükselebilir. Ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması bekleniyor. Eğer fiyat bu dirençten düşerse, parite birkaç gün boyunca 2.159 abd parası ile 1.700 abd parası arasındaki menzile bağlı kalabilir.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden düşer 20 günlük EMA seviyesinin altına gerilerse, zamanılar pariteyi tekrar 1.700 abd parasıın altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite bir zaman en yeniraki büyük desteğe ardından 1.300 abd parasıa görecek şekilde düşüş trendine devam edebilir.

XTZ/USDT – Tezos fiyat verii

Tezos (XTZ) düşüş trendinde konsolide oluyor. Boğalar fiyatı, 24 Mzamanıs zamaninde 2 abd parasıda hesaplanan 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmzamanı başardı fakat sürdüremedi. Böylelikle 26 mzamanıs’ın günlük kapanışı 20 günlük EMA’nın altında kzamanıtlara geçti.

XTZ/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA yatay seyretmeye işe koyuldı ve RSI 51’in üzerinde, bu da sat sat baskısının aztopladığını gözler önüne seriyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA seviyesinin üzerine çıkarmzamanı başarırsa, XTZ/USDT paritesi 2,44 abd parasıdaki 50 günlük basit hareketli yaklaşık (SMA) değerine doğru yükselebilir. Bu direnç de kırılırsa, alıcılar fiyatı yükseliş çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacaklardır.

Aksi durumda, fiyat mevcut seviyeden düşerse, zamanıların 20 günlük EMA’yı savunmaya devam ettiğini anlayabiliriz. Satıcılar daha zaman en yenira pariteyi 1,75 abd parasıın altına düşürmeye çalışacak ve bu da fiyatın 1,64 abd parası seviyesine görecek şekilde düşmesine olanak sağlayabilir.

KCS/USDT – KuCoin Token teknik veri

KuCoin Token (KCS) fiyatı, 20 Mzamanıs itibarıyla, 15,77 abd parası seviyesinde hesaplanan 20 günlük EMA değerinin üzerinde kapanış elde etti. Gelgelelim boğalar, 17,13 abd parasıdaki 50 günlük SMA değerinin üzerine fiyatı çıkarmzamanı başaramadı. Ardından 26 Mzamanıs itibarıyla fiyatın 20 günlük EMA seviyesinin altına düşmesi, kısa vadeli yatırımcıların kâr alımları yapmaya teşvik etmiş olabilir.

KCS/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar ise elde ettikleri avantajı yukarı taşıyamadı. Fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutamadılar ve bu da boğaların daha düşük seviyelerde güçlü alım uyguladığını gösteriyor. Hatta alıcılar, fiyatı 29 Mzamanıs’ta 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmzamanı başardı.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmaya devam ederse, 50 günlük SMA’nın üzerine doğru bir kırılma olasılığı artacak. Düşünüldüğü gibi olursa, KCS/USDT paritesi 18,44 abd parasıa ve daha zaman en yenira 200 günlük SMA’nın olduğu 19,63 abd parasıa yükselebilir.

Bu varszamanımın aksine, fiyat mevcut seviyeden dip düşerse, yatırımcıların rallilerde sat sat uyguladığı anlamı çıkacak. 14,92 abd parasıın altında bir kırılma ve günlük kapanış 12,90 abd parasıa doğru düşüş kapılarını açabilir.

AAVE/USDT – Aave fiyat verii

Aave (AAVE) fiyatı, 23 Mzamanıs zamaninde 101 abd parası seviyesindeki 20 günlük EMA değerine görecek şekilde yükseldi, yine de boğalar daha zirve seviyeleri sürdüremedi. Bu, zamanıların agresif şekilde savunmaya devam ettiğini gösterse de, alıcıların fiyatı daha da dip seviyelere düşmesine izin vermediği ortada.

AAVE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerinde kapanış elde ederse, daha güçlü bir rahatlama rallisinin işe koyuldığını gösterecektir. Ardından AAVE/USDT paritesi zamanıların tekrar güçlü savunma oluşturabileceği 131 abd parasıda hesaplanan 50 günlük SMA değerine yükselebilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşer ve 20 günlük EMA altında kapanış elde eder ardından 89 abd parasıın altına görecek şekilde inerse, daha düşük seviyelerde satın alan kısa vadeli yatırımcılar pozisyonlarını en yenilandırdıabilir. Bu da, fiyatı 79 abd parasıa ve daha zaman en yenira 64 abd parasıa görecek şekilde düşürebilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.