Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bu 7 gün takip edilmesi gereken 4 altcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı 30.000 abd abd dolarııın üzerine çıkmayı başarmış olsa da, Terra (LUNA) depreminin artçı sarsıntıları devam ediyor.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre, toplam kripto para piyasasının değeri, 16 Mayıs güninde 1,2 trilyon abd abd dolarıı seviyelerine kadar düştükten zaman en yenira yeniden 1,3 trilyon abd abd dolarıı değerini yakaladı. Peki, önümüzdeki günler bize ne gösterecek? Cointelegraph analisti Rakesh Upadhyay, bu 7 gün takip edilmesi gereken 4 altcoin seçeneğini açıkladı ve fiyat tahminlerini paylaştı.

MANA/USDT – Decentraland teknik araştırma

Decentraland (MANA), en yeni birkaç gündür düşüş trendi içinde seyrediyordu fakat boğalar 12 Mayıs güninde, 0,60 abd abd dolarıı seviyesinden düşüşü agresif bir şekilde savundu. Böylelikle 1,35 abd abd dolarııdaki 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) seviyesine doğru toparlanma gerçekleşti.

MANA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Düşüş trendi sürerken ayılar, 20 günlük EMA’ya doğru yapılan yukarı yönlü hamlelerde satışlarını sıklaştırıyor. Fiyat mevcut seviyeden tekrar düşerse, ayılar 0,60 abd abd dolarııdaki desteğin altını test etmeye çalışacak. Bu seviyenin altında yaşanacak kırılma ve günlük kapanış düşüş trendinin yeniden start verdığını gösterebilir. MANA/USDT paritesi daha zaman en yenira 0,50 abd abd dolarııdaki psikolojik seviyeye kadar düşüşünü sürdürebilir.

Tersine, eğer boğalar mevcut seviyeyi savunmaya devam ederse, yatırımcıların düşüşlerde alımları sıklaştırdığı ortaya çıkacak ve 20 günlük EMA’nın üzerine doğru kırılma olasılığını güçlendirecek. Akabinde, parite 1,88 abd abd dolarııdaki 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) değerine yükselebilir.

MKR/USDT – Maker fiyat araştırmai

Maker (MKR), 12 Mayıs’ta 1.000 abd abd dolarııdaki psikolojik destekten sekti ve boğaların bu seviyeyi tüm güçleriyle koruduğunu gösterdi. Ardından boğalar fiyatı, 13 Mayıs’ta 1.737 abd abd dolarııdaki 50 günlük SMA’ya kadar itti, ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde güçlü satışları işaret ediyor.

MKR/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğaların 13 Mayıs’taki zeminden vazgeçmeyip yardım rallisine yeniden start verması iyi işaret. 20 günlük EMA 1.475 abd abd dolarıı seviyesine yükseldi ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktanın hemen üzerinde, bu da alıcılar için olumlu hava sinyalleri veriyor.

Boğalar, fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, 2.179 abd abd dolarııdaki 200 günlük SMA seviyesine olası rallinin yolunu açacaktır.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya 50 günlük SMA’dan düşerse, daha yüksek seviyelerde güçlü satışlar gelecektir. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çeker ve günlük kapanış elde ederse bu durum yükseliş momentumunu zayıflatabilir.

ZEC/USDT – Zcash teknik araştırma

Zcash (ZEC), en yeni birkaç gün içinde 81 abd abd dolarııdaki güçlü desteğe başarıyla tutundu. Ayılar, 11 ve 12 Mayıs’ta fiyatı bu desteğin altına çekse de daha düşük seviyeleri sürdüremediler. Bu, boğa tarafında güçlü talebin olduğunu gösterdi.

ZEC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

ZEC/USDT paritesi şimdi 113 abd abd dolarııdaki 20 günlük EMA seviyesine yükselebilir. Bu seviye, 5 Mayıs günindeki geri çekilme sırasında güçlü bir engel teşkil etmişti. Bu nedenle, ayılar 20 günlük EMA’daki toparlanmayı durdurmaya çalışacaklar.

Bunu yapmayı başarırlarsa, fiyat yeniden 81 abd abd dolarııdaki kritik desteğe doğru düşebilir. Ayılar, düşüş trendinin bir zaman en yeniraki ayağını start vertmak için fiyatı bu seviyenin altında tutmak zorunda.

Alternatif olarak, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmayı başarırsa, parite ayıların güçlü savunma yapma ihtimallerinin olduğu 135 abd abd dolarıı seviyesine yükselebilir. Ardından boğalar, trendi tersine çevirdiklerini göstermek için fiyatı 150 abd abd dolarııda hesaplanan 200 günlük SMA seviyesinin üzerine çıkarmak zorunda kalacak.

KCS/USDT – KuCoin Token fiyat araştırmai

KuCoin Token (KCS) fiyatı, 12 Mayıs’ta 9 abd abd dolarıı seviyesindeki güçlü destekten keskin bir şekilde toparlandı. Yardım rallisi sayesinde parite, 12,89 abd abd dolarııda hesaplanan %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesindeki ilk engelin üzerine çıktı.

KCS/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

KCS/USDT paritesi bundan zaman en yenira 14,95 abd abd dolarııda yer alan %50 geri çekilme seviyesine kadar yükselebilir. Bu gerçekleşirse, kritik direnç seviyesi olan 20 günlük EMA değerine bile çıkabilir. Yatırımcılar için bu değer, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Zira bunun üzerinde gelecek bir kırılma, düşüş trendinin en yenia erdiğine dair ilk işaret olacaktır.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden keskin bir şekilde gerilerse, ayılar pariteyi tekrar 9 abd abd dolarııdaki kritik desteğin altına düşürmeye çalışacak. Eğer bu destek de kırılırsa, parite düşüş trendine devam edebilir ve önce 5 abd abd dolarıı, zaman en yenira da 4,40 abd abd dolarııa inebilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.