Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bu Madencilik Hisseleri Şubat Ayında Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterdi

Şubat zamanında genel olarak yatay seyreden Bitcoin’in (BTC) performansı, bazı Bitcoin madenciliği hisselerinin gerisinde ketti.

Hashrate Index 1 Mart zamaninde yzamanınladığı Bitcoin madencilik hisse senetlerinde dair performans raporunda, şubat zamanı içerisinde 28 Bitcoin madencilik şirketinin 6’inin Bitcoin’i performans bakımından geride bıraktığını aktardı.

Raporda, Bitcoin’in şubat zamanı içerisinde 23.134 abd parası seviyesinden 23.136 abd parası seviyesine yükselerek %0,04 değer ulaştığı belirtildi. Hashrate Index, Iris Energy Limited, Cipher Mining Inc, Sphere 3D Corp, Cathedra Bitcoin Inc, Stronghold Digital Mining ve DMG Blockchain Solutions Inc. hisselerinin sırasıyla, %29, %27, %11, %9, %7 ve %3 değer kazanarak Bitcoin’in şubat zamanı içerisinde geride bıraktığını ifade etti.

Öte yandan 28 hissenin 20′sinin negatif hareket ettiği vurgulanan raporda, 8 hissenin Bitcoin’le aralarında anlamlı bir korelasyon olduğu iddia edilen Nasdaq endeksinden en çok performans gösterdiği de kaydedildi.

Coingecko verilerine göre en yeni 30 gün içerisinde %2,5 değer kazanan Bitcoin, en yeni 24 saat içerisinde %1,4 düşüş yaşayarak yazım itibariyle 23.379 abd parası seviyesinden işlem görüyor.