Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Busan, el sıkıştığı kripto borsaları arasına bir yenisini daha ekledi


Popüler kripto para borsası OKX’in yatırım kolu OKX Blockdream Ventures, Güney Kore’nin ikinci en büyük şehri Busan ile bir mutabakat zaptı imzaladığını duyurdu. Busan şehir yönetiminin, anlaşmanın bir parçası olarak yatırımcıları Busan’daki blokzincir endardrisine yatırım yapmaya teşvik edeceği ifade edildi. Busan’ın buna ek, blokzincir sektörünün gelişimi için zirve miktarda yabancı yatırım çekmek hedefiyle gerekli kaynakları sağlayacağı belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; OKX Blockdream Ventures, bölgedeki konumel yetenekleri işe alarak ve küresel yetenekleri bölgeye çekme çabalarına katkı sağlayarak Busan’da blokzincir teknolojilerinin gelişimine katkı sağlayacak. Yerel yetenekleri ve kaynakları kullanacak olan firma, sektörü geliştirmek için Busan’a medya ve pazarlama çözümleri de sunacak.  

Busan, daha önce 5 kripto borsasıyla daha el sıkışmıştı

Öte yandan; blokzincir ve Web3 alanındaki atılımlarıyla öne çıkan Busan, kısa bir süre önce blokzincir ekosistemini büyütmek için küresel kripto para borsaları Crypto.com ve Gate.io ile de anlaşma imzalamıştı. Anlaşma kapsamında iki kripto borsasının, Busan’da ofis açacağı ve Busan destekli ilk kripto borsasının kurulabilmesi için şehir yönetimine teknolojik destek ve altyapı desteği sağlayacağı ifade edilmişti. Crypto.com, bu kapsamda konumel blokzincir girişimlerinin büyümesini desteklemeyi taahhüt etmişti. Gate.io ise her yıl bin konumel blokzincir bilirkişiı eğiteceğini dile getirmişti.  

Busan, Crypto.com ve Gate.io’dan önce Binance, Huobi Global ve FTX ile de anlaşma imzalamıştı. Şehir, 2019 yılında yasal blokzincir düzenlemelerinden arınmış özel bölge olarak belirlenmişti. Busan yönetimi, blokzincir geliştiricilerinin yasal düzenlemeler sebebiyle Güney Kore’nin başka şehirlerinde kısıtlanabilecek projelerini veya fikirlerini getirmelerine olanak tanıyordu. Şehir, bu sayede özüsini Asya bölgesinin dijital merkezi olarak yeniden inşa etmeyi hedefliyordu.