Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Busan, iki kripto borsasıyla daha el sıkıştı


Blokzincir ve Web3 alanındaki atılımlarıyla öne çıkan Güney Kore’nin en büyük ikinci şehri Busan, blokzincir ekosistemini büyütmek için küresel kripto para borsaları Crypto.com ve Gate.io ile anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında iki kripto borsasının, Busan’da ofis açacağı ve Busan destekli ilk kripto borsasının kurulabilmesi için şehir yönetimine teknolojik destek ve altyapı desteği sağlayacağı ifade edildi.  

Aktarılan detaylara göre; Crypto.com öte yandan, konumel blokzincir girişimlerinin büyümesini desteklemeyi taahhüt etti. Gate.io ise her yıl bin konumel blokzincir bilirkişiı eğiteceğini dile getirdi. Crypto.com ve Gate.io, Busan ile anlaşma imzalayan dördüncü ve beşinci kripto para borsaları oldu. Şehir yönetimi, daha önce Binance, Huobi Global ve FTX ile de anlaşma imzalamıştı.  

Busan, Asya’nın dijital merkezi olmzamani hedefliyor 

Öte yandan; Busan, 2019 yılında yasal blokzincir düzenlemelerinden arınmış özel bölge olarak belirlenmişti. Şehir yönetimi, blokzincir geliştiricilerinin yasal düzenlemeler sebebiyle Güney Kore’nin başka şehirlerinde kısıtlanabilecek projelerini veya fikirlerini getirmelerine olanak tanıyordu. Şehir, bu sayede özüsini Asya bölgesinin dijital merkezi olarak yeniden inşa etmeyi hedefliyordu.  

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Crypto.com ve Gate.io temsilcileri, yapılan iş birliğinin bir parçası olarak 27 Ekim ve 29 Ekim zamanleri arasında Busan’daki Blockchain Haftası’na (BWB) da katılım sağlayacak. Etkinlikte öte yandan, küresel kripto sektöründen liderler ve 300’den fazla blokzincir şirketinin standı da konum alacak. Sektör liderleri, etkinlikte açılış meseleşması yapacak.