Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bybit,Circle ile ortaklık kurdu


Kripto para türev borsası Bybit, USD Coin (USDC) cinsinden spot alım satımı portföyünü genişletmek için Circle Internet Financial ile ortaklık kurdu.

Şirket, çarşamba günü ettiğı konuşmada, yapılan ortaklık çerçevesinde Bybit’in USDC spot alım satım çiftlerini birkaç ek kripto para birimini de içerecek şekilde genişleteceğini ve ABD abd parasıı ile USDC arasında otomatik dönüşümler sağlayacağını açıkladı. Bybit, stablecoin ve kripto benimsemesini artırmak için başka girişimlerde de Circle ile işbirliği yapmzamanı planladığını söyledi.

Bir Circle çalışanının söylediğine göre, Bybit borsası şu anda yaklaşık 35 USDC spot çiftini destekliyor.

Bybit, bu yılın nisan zamanında USDC opsiyonları ve kalıcı sözleşmeler sunmaya işe koyuldı ve traderlara spot piyasasındaki hareketlere karşı korunmaları için daha fazla imkan geliştirdi. Bybit CEO’su Ben Zhou ise, Cointelegraph’a ettiğı konuşmada artan kişisi talebine yanıt olarak seçeneklerin çeşitlendirildiğini söyledi. Ayrıca Zhou, USDC seçeneklerinin artırılması yönünde gerçekleşen lansmanın başarılı olduğunu ve Bybit’in Circle ile olan ilişkilerini daha da geliştirmek istediklerini söyledi.

Bybit, USDC’ye ek olarak yakında yatırımcılara Ether (ETH) ve Solana (SOL) seçeneklerini de sunmzamanı planlıyor.

CoinMarketCap’e göre Circle’ın USDC’si, 52,3 milyar abd parasılık piyasa değeriyle dünyanın en büyük ikinci stablecoin’i olarak listede konum alıyor. Listenin birinci sırasında ise Tether’in USDT’si 67,6 milyar abd parasıla konum alıyor.

Circle, 30 Haziran 2022’de temmuz zamanı USDC rezervlerinin tam bir dökümünü yzamanımladı. Rezervlerinin yaklaşık yüzde 75,6’sı kısa vadeli ABD hazine bonolarında, geri kalan kısmı ise konumel bankalarda nakit mevduatı olarak bulunuyordu.