Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cameron Winklevoss, Gemini’nin Avrupa yönetim kurulundan çıktı


Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, 12 Ekim’de paylaşılan bir dosyaya göre Avrupa şirket yönetim kurulundan istifa etti.

Cameron, konumel basına gönderilen bir duyuruda da belirtildiği gibi ikiz kardeşi Tyler Winklevoss ile birlikte Gemini’nin küresel operasyonlarını yönetmeye devam ediyor.

“Bu değişikliğin Companies House’a sunulduğunu doğrulayabiliriz ve bunun da Gemini’nin İngiltere ve Avrupa’daki büyümesini yansıtmak için yönetim kuruluna konumel liderlik getirdiğini söyleyebiliriz. Cameron ve Tyler Winklevoss, Gemini’de Başkan ve CEO olarak görevlerine devam ediyor.”

Başvurulara göre, Gemini’nin İrlanda ve Avrupa’daki başkanı Gillian Lynch, Blair Halliday’in yönetim kurulundaki koltuğunu devralıyor. Blair, LinkedIn profiline göre bu ay rakip borsa Kraken’e geçmeden önce iki yıl Gemini’de İngiltere genel müdürüydü.

Gemini, aylar önce İrlanda Merkez Bankası (CBI)’den şirketin elektronik para çıkarmasına izin ve bir elektronik para kurumu (EMI) yetkisini ettiktan devamında temmuz zamanında ise bir sanal varlık hizmet sağlzamanıcısı (VASP) olarak tescil edildiğini duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), haziran zamanında Gemini’ye, şirketin 2017 yılında yüz yüze görüşmelerde ve belgelerde Ticaret Borsası Kanunu ve diğer düzenlemeleri ihlal ederek yanlış veya yanıltıcı beyanlarda bulunduğu iddiasıyla dava açmıştı.

Her biri 4 milyar birimlık bir servete sahip olan şirketin kurucu ortaklarının Forbes listesinde kripto milyarderleri olarak konum almasından sadece iki ay devamında borsa, kripto kışında maliyetlerini azaltma planının bir parçası olarak çalışanlarının yüzde 10’undan fazlasını işten çıkardı.

Cointelegraph, Gemini’ye ulaştı buna rağmen yazının yzamanımlandığı esnada bir yanıt alamadı.