Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çankırı Valisi ‘Yeniden ortaya belirlendi’ deyip duyurdu! ‘Maalesef bir gencimizi kaybettik’

Vali Ayaz, Kurşunlu ilçesi muhtarlar toplantısında onayladığı meseleşmada, özellikle yaz aylarında ortaya çıkan KKKA hastalığının kentte çok sgünida vaka ile yeniden ortaya belirlendiğını belirtti.

‘BİR ÖNCEKİ YILLARA GÖRE ÇOK FAZLA’

İl genelinde 9 kişinin KKKA hastalığı sebebiyle hastanelerde tedavi altında bulunduğunu aktaran Ayaz, “Bu hastalıkla ilgili vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekiyor. Kene vakasıyla karşılaşıldığında vatandaşlarımızın keneyi çıkarmakla uğraşmgünip derhal sağlık kuruluşuna başvurması gerekiyor. Bu yıl önceki yıllara göre çok fazla kene vakası var. Maalesef bir gencimizi de bu hastalıktan kaybettik. Bu hastalıkta zamanında müdahale ile tedavi mümkün.” ifadesini kullandı.

DA

‘AŞILARI GECİKMEDEN YAPTIRIN’

Ayaz, Kovid-19’un da bir süredir gündemlerinde bulunmadığına dikkati çekerek “Yine de belirti gösteren vatandaşlarımız varsa mutlaka sağlık kurumlarına başvursunlar. Aşı olmayan vatandaşlarımız da aşılarını gecikmeden onayladırmalı.” dedi.

Muhtarlardan yağış meselesunda bölgelerinde tedbirli olmaları ve vatandaşları olumsuzluklara karşı uyarmalarını isteyen Ayaz, “Yağışlar bir süre daha devam edecek. Vatandaşlarımız mümkün olduğunca hareketli olmamalı, dere yataklarından uzak durmalı ve açık arazide yıldırıma karşı dikkatli olmalı. Birkaç gün devamında havaların mevsim normallerine dönmesini bekliyoruz.” diye meseleştu.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
9 ay sonra yeniden toprağa verildiler!9 ay devamında yeniden toprağa verildiler!
Rusya, Ukrayna'da bir AVM'yi füzeyle vurduRusya, Ukrayna’da bir AVM’yi füzeyle vurdu
Karadeniz sele teslim oldu! Uyarı üstüne uyarı geliyorKaradeniz sele teslim oldu! Uyarı ardüne dikkat geliyor