Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cardano (ADA) Kurucusundan Çarpıcı Bitcoin (BTC) Açıklamaları: PoS’a Taşıyalım

Cardano (ADA)’nın kurucu Charles Hoskinen yeni, önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in (BTC) her türlü merkezi olmayan uygulama, akıllı sözleşmeler ve hatta ulus devletler tarafından kullanılacağına inanıyor.

Charles Hoskinen yeni geçtiğimiz zamanlarda katıldığı bir YouTube yzamanınında Bitcoin hakkında ilgi çekici olabilitelerde bulundu. Bitcoin’in sağlam para politikasının faydalarını takdir eden Cardano kurucusu 5 yıl en yenirzamanı işaret etti. Hoskinen yeni onayladığı meseleşmada 5 yıl zaman en yenira ana zincirin dışında ana zincirde olduğundan daha fazla Bitcoin olacağını öne sürdü.

Hoskinen yeni söz meselesu yzamanında, wBTC gibi farklı ağlar üzerinde işlem yapmaya ve merkeziyetsiz borçlandırma platformları üzerinden faiz getirisi sağlamaya yarayan “sarılmış” Bitcoin’lerin önemine değindi. Wrapped (s Bitcoin’in (wBTC) şu anda 4,8 milyar abd abd dolarıılık piyasa değeri ile kripto marketin 19. sırasında konum topladığına değinen milyarder kurucu bunun gelecekte çok daha ön plana çıkacağına inanıyor.

Hoskinen yeni, Bitcoin hakkındaki iyi konuşmalarinin yanı sıra ağ üzerindeki İş Kanıtı (PoW) sisteminin çok fazla enerji tüketmesinden ve bunun gelecekte problemlere yol açabileceğinden şüphelendiğini de bahsetti. Gelecek 100 yılda 2 milyon adet Bitcoin çıkartmak için zirve miktarda enerji harcamanın makul bir seçenek olmadığına inanan Hoskinen yeni, Bitcoin’in madencilik yapısında değişikliği şart görüyor.

Her ne görecek şekilde enerji meselesundaki şüpheler bir çok yorumcu tarafından dile getirilse de Bitcoin’in çalışma yapısını İş Kanıtı sisteminden Hisse Kanıtı (PoS) sistemine geçirmek kısa vade için pek olası ve kolay görünmüyor.