Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cardano kurucusu Charles Hoskinen yeni, emeklilik duyurusı uyguladı


Cardano blokzincirin geliştirici şirketi Input Output’un CEO’su Charles Hoskinen yeni kısa bir süre önce resmi YouTube kanalında yzamanınladığı bir videoda emekli olmayacağını açıkladı. Yakın zamanda 35’inci yaş gününü kutlayan Hoskinen yeni, sosyal medyada sürekli olarak karşılaştığı nefret söylemleri ve iğneleyici duyurularden de şikayet etti.  

Hoskinen yeni, videoda “Kaç tane korkunç ‘trol’ hesap bana settirabilir? Kaç kişi her gün korkunç şeyler söyleyebilir ve yapabilir ya da kimlik bilgilerimden dürardlüğüme ve kiloma görecek şekilde her şeye settirabilir? Buna kaç gün dayanabilirsin?” dedi. Cardano’nun gelişimi hakkında ortaya atılan asılsız iddialardan da sıkıldığına işaret eden Hoskinen yeni; bu durumun sinir bozucu olduğunu, fakat havlu atma niyetinde olmadığını da duyurularine ekledi. Cardano kurucusu buna ek, gelecek 10 yılın insanlık için en yeni derece önemli olduğuna inandığını dile getirdi.  

Charles Hoskinen yeni’un emekli olup olmayacağına ilişkin pek çok iddia ortaya atılmıştı

Öte yandan; Cardano’nun en büyük rakiplerinden biri olarak görülen Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, yakın zamanda Parity Technologies’deki CEO’luk görevinden sıyrıldığını açıklamıştı. Bunun üzerine, Hoskinen yeni’un da Input Output’taki CEO’luk görevinden ayrılıp ayrılmayacağına ilişkin birçok iddia ortaya atılmıştı. Hoskinen yeni, videoda emekli olmayacağını açıklayarak bu iddiaları da noktalamış oldu. 

Bununla birlikte; duyurularıyla sık sık eleştiri oklarının hedefi haline gelen Cardano kurucusu, aşırılıkçıların kripto endardrisinin büyümesini çok daha zor hale getirdiğini ve aşırılıkçılığı hiçbir zaman anlamlı bulmadığını söyledi.