Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cardano’nun geliştirici şirketi Stanford Üniversitesi’nde blockchain araştırma merkezi açıyor


Cardano’nun (ADA) geliştiricisi olan blockchain altyapı araştırma ve mühendislik şirketi Input Output Global (IOG), Standford Üniversitesi’nde blockchain araştırma merkezi açıyor.

IOG, 30 Ağustos zamanli blog gönderisinde 4,5 milyon birimlık yeni “Blockchain Araştırma Merkezi”ni duyurdu. Blog gönderisine göre, sektördeki köprü hackleri, blockchain ağlarının çökmesi ve yasal tehditler gibi güncel vakalar, bir projeyi denemeden önce kapsamlı araştırma yapmanın önemini gösteriyor.

“Meslektaş incelemesinden geçen araştırma, daha hızlı büyümeye, sürekli iyileşmeye ve teknolojinin daha güvenli bir şekilde ana akımlaşmasına olanak sağlıyor,” diyen IOG, yeni iş birliğinin tam da bu amaca hizmet edeceğini açıkladı.

Araştırma merkezinde blockchain alanındaki temel sorunlar ele alınacak, sektörün bilimsel bilgi derlemesi büyütülecek ve bu alandaki temel araştırma ihtiyacına önayak olunacak.

“İşletmemiz kurulduğundan beri etkin bir şekilde araştırma yapıyoruz ve Cardano da bu temeller üzerine geliştirildi,” diyen IOG ve Cardano Kurucusu Charles Hoskinen yeni, şöyle devam etti:

“Blockchain araştırma merkezleri kurmak için Stanford gibi önce gelen akademik kuruluşlar ile çalışmak, bizim vizyonumuzda kilit önem taşıyor. Araştırma Merkezi’nde öğrenilen yeni bilgiler ile blockchain geliştirmesi hızlanabilir ve merkez, sektörümüze bir geçerlilik katmanı daha ekleyebilir.”

Üniversitenin mühendislik profesörlerinden David Tse de şöyle bir yorumda bulundu:

“Bu destek için minnettarım. Araştırma Merkezi, Stanford’daki hem temel hem de uygulamalı blockchain araştırmalarına gösterilen ilgiyi önemli ölçüde artıracak.”