Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CashApp, Bitcoin Lightning Network için destek ekliyor


25 Ekim zamanli yeni bir duyuruya göre Block Inc. tarafından oluşturulan bir cep telefonu ödeme işleme uygulaması Cash App, destek bölümüne Bitcoin Lightning Network üzerinden işlemler için destek ekledi. Cash App kişisiları, yeni özellik sayesinde daha hızlı ve daha verimli katman-2 protokolünde Bitcoin (BTC) gönderip alabilecek. Lightning, Bitcoin blokzincirinde gereken dakikalar ve saatlerle karşılaştırıldığında, neredeyse anında işlem süreleriyle beraber küçük işlemler için oldukça uygundur.

Cash App, Lightning QR kodlarını tarayarak faturaları ödemekle sınırlı olan kişisilarla beraber, Lightning Network’teki Bitcoin işlemlerini sınırlı bir kapasitede daha önceden zaten desteklemişti. Artık QR kodlarını içeren hepsini kapsayan Cash App işlemleri, aksi belirtilmedikçe Lightning aracılığıyla varszamanılan olacak. Bu yeni özellik, her yedi günde bir 999 abd parasılık bir işlem limitine sahip ve New York eyaleti sakinleri haricindeki sadece Amerika Birleşik Devletleri müşterileri tarafından kullanılabilecek.

Cash App ilk olarak 2018’de BTC alım satımını uyguladı ve kısa süre zaman en yenira ABD ve Birleşik Krallık’ta Bitcoin işlemleri için en yeni derece popüler hale geldi. Geçen yılki 12,3 milyar abd parasılık gelirinin yüzde 81’i Bitcoin’den gelen uygulamanın, aylık 44 milyondan fazla aktif kişisisı var.

Kullanıcılar her yedi günde bir 10 bin abd parası değerinde Bitcoin yatırabiliyor ve uygulama içi muhasebe amaçları için bir vergi formu sağlanıyor. Ayrıca, “Bitcoin’de Ödendi” özelliğini kullanarak, herhangi bir ücret ödemeden, doğrudan yatırılan paranın bir kısmını veya tamamını otomatik olarak Bitcoin’e yatırmak da mümkün. Aksi takdirde, normal işlem ücretleri genellikle yüzde 2 civarında bulunuyor.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi Lightning Network, şu anda yaklaşık 87 bin ödeme kanalına ve kilitli 4.570 BTC’ye sahip durumda. Bununla birlikte, Lightning’deki coinlerin szamanısı şu anda dolaşımdaki 19 milyon BTC’nin sadece küçük bir kısmını temsil ettiği için, benimseme oranı biraz yavaş oldu.