Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Celcius Network yöneticileri, önemli kayıplar olduğuna yönelik iddiaları yanıtladı

Celsius Network yöneticilerine göre, kripto piyasasındaki aşırı oynaklıktan kaynaklanan düşüş, ağı önemli ölçüde etkilemedi.

Celsius CEO’su Alex Mashinsky, Twitter kullanıcısı David Belle’nin paylaştığı ve platformun “tamamen silindiğini” iddia eden şu anda silinmiş bir tweet’e yanıt olarak 172 binden fazla Twitter takipçisine “tüm fonların güvende olduğunu” ve platformun faaliyetlerine devam ettiğini belirten bir tweet paylaştı. Mashinsky öte yandan Terra (LUNA) ve stablecoin TerraUSD (UST) gibi projeleri etkileyen “aşırı piyasa oynaklığının” farkında olduğunu da belirtti.

LUNA fiyatı son 24 saatte yüzde 93’ten fazla düşerek yazının yayımlandığı sırada 1,68 birima, UST de yaklaşık yüzde 40 düşerek 0,68 birima geriledi. Terra kurucu ortağı Do Kwon halihazırda bir “kurtarma planlarının” olduğunu ve projenin para basma kapasitesini artırmak için topluluk tekliflerini desteklediğini söyledi. Ancak Mashinsky, platformun projeyi kurtarmak adına herhangi bir Luna kurtarma operasyonuna dahil olmadığını açıkladı.

Celius CFO’su Rod Bolger, Cointelegraph’a uyguladığı duyuruda, “En büyük önceliğimiz, platformumuzdaki tüm dijital varlıkların güvende ve emniyette kalmasını sağlamak. Ekiplerimiz öte yandan, piyasa dalgalanmalarından büyük ölçüde etkilenmememiz için risk yöneticileri gibi düşünüyor ve hareket ediyor. Likidite pozisyonumuz da bulunduğu güçlü konumu korumaya devam ediyor,” ifadelerini kullandı.

UST’nin ABD birimından sabitlenmesi konusundaki belirsizlik, geçen hafta yüzde 21’den daha fazla düşen Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH)’in de dahil olduğu büyük kripto para birimlerinin fiyatını etkiledi. Kripto para borsası Binance ise pazartesi günü, ağ tıkanıklığını gerekçe göstererek LUNA ve UST para çekme işlemlerini geçici olarak askıya topladı.