Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Celsius çekim işlemlerini müşterilerin bir kısmı için start vertmzamani planlıyor


İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network, ABD Iflas Mahkemesi’ne geçtiğimiz gün belirli hesaplarda dijital varlık tutan müşteriler için çekim işlemlerini start vertmak üzere başvuruda bulundu.

Diğer yandan bu talep, kabul edilmesi halinde yalnızca saklama cüzdanlarında tutulan ve değeri 7.575 abd abd dolarıı veya daha az olan dijital varlıklara uygulanacak.

Celsius’un temelde depolama cüzdanları olan saklama hesapları, kripto paraların yasal sahipliğini müşterilere bırakacak şekilde tasarlandı.

Ne var ki bu sahiplik, yıllık kripto faizi sunan hesaplarda veya kredi hizmetlerinde tutulan varlıkları kapsamıyor.

Topluluğun başvuruya tepkisi karışık oldu, alacaklılar çekim işlemlerinin yeniden start vertılmasından ve Celsius Network’ün söz meselesu varlıkların sahipliğinin özülerine ait olduğunu kabul etmesinden memnun oldu.

Diğer yandan, tıpkı BnkToTheFuture.com CEO’su Simon Dixon gibi birçok kişi, Celsius’un mümkün olduğu görecek şekilde az varlığı çekmeye izin vereceğini düşünüyor.

Dixon’a göre, saklama hesaplarında 58.300 müşteri tarafından tutulan 210 milyon abd abd dolarııın yalnızca 50 miilyon abd abd dolarııının çekilmesine izin verilecek.

7.575 abd abd dolarııdan “kanuni sınır” olarak bahsediliyor. Celsius, İflas Yasası’nın 547(c)(9) maddesine göre bu toplamdam daha az miktarı alacaklı talebi üzerine aktaramaz.

Başvuruda 29 Ağustos itibarıylaa yaklaşık 5 bin müşterinin 15,33 milyon abd abd dolarıı tuttuğu saklama hesaplarından da bahsedildi.

Diğer yandan topluluk üyeleri, Celsius’a tepki göstererek paralarının bir kısmını değil, hepsini kapsayanünü talep etti.