Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Celsius, CEO Alex Mashinsky’nin kaçmaya çalıştığı iddialarını yalanladı

Sıkıntıda olan kripto kredi şirketi Celsius, iddiaya göre şu anda ABD’de kalan CEO Alex Mashinsky ile birlikte operasyonlarını kurtarmak için elinden geleni yapıyor.

Celsius sözcüsü, likidite kriziyle boğuşan Celsius Network’ün CEO’sunun ABD’den kaçmaya çalıştığı iddialarını reddetti.

Sözcü, Cointelegraph’a ettiğı duyuruda şirketin likiditeyi kurtarmak için çalışmaya devam ettiğini vurguladı:

“CEO’muz dahil hepsini kapsayan Celsius çalışanları, likiditeyi ve operasyonları stabilize etmeye odaklanıyor ve bunun için çok çalışıyor. Dolzamanisıyla Celsius CEO’sunun ABD’den kaçmaya çalıştığı iddiaları doğru değil.”

Celsius’un duyurularından kısa süre önce, kripto araştırma şirketi Digital Assets Data Kurucu Ortağı Mike Alfred, Twitter’da Mashinsky’nin ülkeyi geçtiğimiz 7 gün New Jersey’deki Morristown Havalimanı’nda terk etmeye çalıştığını iddia etmişti.

Anonim bir kaynağı referans gösteren Alfred, Celsius CEO’sunun İsrail’e gitmeye çalıştığını ileri sürdü. Alfred, “Tutuklandı mı yoksa yalnızca ülkeyi terk etmesi mi engellendi henüz net değil,” diye ekledi.

GameStop benzeri devasa bir “kısa pozisyon sıkışması” yaşayan Celsius’un tokeni Celsius (CEL), 21 Haziran’da itibarıyla yalnızca bir 7 günda yüzde 300 fırlamıştı. CEL fiyato, 14 Haziran’da da aniden yüzde 600’den fazla fırlayarak danışmanıleri borsa hatası veya kısa pozisyon sıkışması yaşandığını düşünmeye itti.

Geçtiğimiz 24 saatte yüzde 5 civarı değer kaybeden CEL, çeviri yzamanin saati itibarıyla 0,70 abd parasıdan işlem görüyor.

Celsius Network tokenin (CEL) 30 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinGecko

Celsius, 13 Haziran’da “hepsini kapsayan çekim, swap ve hesaplar arası transferleri durdurduğunu” duyurdu. ABD’li düzenleyiciler, ağdaki birçok hesabın dondurulmasının ardından Celsius hakkında soruşturma start verttı.