Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Celsius Network olası iflasa karşı yeni danışmanlar işe etti


Kripto kredi platformu Celsius Network, şirketin iflasla karşı karşıya kalma ihtimaline karşı bir yönetim danışmanlığı şirketinden danışmanlar ile anlaştı.

Celsius, Wall Street Journal’ın cuma günü ygüninlanan havadisine göre Alvarez & Marsal’dan açıklanmayan sgünida yeniden yapılandırma danışmanını olası iflas başvurusu meselesunda danışmanlık vermeleri için işe etti. 14 Haziran’da ygüninlanan bir başka havadisde ise Celsius’un finansal sorunlar yaşayan şirketi yeniden yapılandırmak için avukatlar ile anlaştığı söyleniyordu.

12 Haziran’da “hepsi çekimleri, swap’leri ve hesaplar arası transferleri durduran” Celsius, medyada kripto piyasasındaki dalgalanmayla ilgili tartışmaların merkezinde konum etti. Şirketin CEO’su Alex Mashinsky ve diğer ard düzey yöneticileri, duyurudan beri sessizliğini büyük ölçüde koruyor. Kredi platformu, 19 Haziran’da operasyonlarındaki sorunlara odaklanabilmek için Twitter Spaces ve AMA tartışmalarını askıya alacaklarını duyurmuştu.

Celsius’un çekimleri durdurması devlet yetkililerinin de dikkatini etti. Teksas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu yöneticilerinden Joseph Rotunda, 16 Haziran’da Cointelegraph’a ettiğı konuşmada Alabama, Kentucky, New Jersey, Teksas ve Washington’dan düzenleyicilerin Celsius’ta dondurulan hesapları da kapsayan sorunu incelediklerini açıklamıştı.