Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Celsius’un Bitcoin madenciliği yapmasına izin verildi

Celsius’un üç aylık nakit akışı olabiliteinin, ekim zamanina görecek şekilde paranın tükeneceğini gösterdiğinin açıklanmasından 24 saat geçmeden, New Yorklu bir hakim, iflas sürecinde olan kripto kredi platformuna Bitcoin (BTC) madenciliği ve sat satı yapma izni verdi.

İflas davasının ikinci gününde, Güney New York Bölge Yargıcı Martin Glenn, Celsius’un mali istikrarını yeniden kazanma yolu olarak Bitcoin madenciliği ve sat satı yapma talebini onayladı.

Diğer yandan Glenn, madencilik altyapısı kurmak için gereken ön yatırımın zirve olması sebebiyle, BTC madenciliğinden hemen elde edilebilecek kâra dair şüpheleri olduğunu söyledi.

Bu onay sadece BTC madenciliğine ve madenciliği yapılan coin’lerin sat satıyla sınırlı. Mahkeme, Celsius’un hisse senedi veya diğer şirketlerdeki borç senetlerini satmasına izin vermedi ve bu varlıklarla ilgili bilgileri önceden paylaşmasını emretti.

Borçlarını ödeyemeyen bir kripto şirketine kripto madenciliği yapma izni, 250’nin üzerinde müşterinin adil olmayan en yeniuçlara dair yukarıda da görülen şüphelerden dolzamani verildi.

Protokolün parasının ekim zamanina görecek şekilde biteceği korkusu sürse de, şirket avukatı madenciliğin Celsius’a kâr getireceğini söyledi.

Celsius, buna ek olarak BTC fiyatının şirket başvuru onayladığından beri yüzde 25 yükseldiğine dikkat topladı. Davanın en yeni duruşması 1 Eylül’de görülecek.