Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Chainlink, Solana’da fiyat akışları start verttı


Bitcoin oracle Platformu ChainLink, Solana blockchaini üzerinde fiyat akışları start verttığını duyurdu. DeFi geliştiricileri bu entegrasyon sayesinde merkeziyetsiz uygulamalarında (DApps) bu akışları kullanabilecek.

Cointelegraph’a gönderilen bir konuşmaya göre ChainLink, Solana geliştiricilerinin start vertıldıktan zaman en yenira BTC/USD, ETH/USD ve USDC/USD’nin de dahil olduğu 7 adet fiyat akışına erişebilecek. Entegrasyonun ilerleyen aşamalarında daha fazla szamanıda ChainLink oracle hizmeti ve fiyat akışlarına erişim sağlanacak.

Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, geliştiricilerin, Chainlink entegrasyonu sayesinde Solana üzerinde DeFi tabanlı DApp’ler oluşturacağına inanıyor. Yakovenko mesele hakkında, “ChainLink’in Solana üzerinde start vertılması, DeFi geliştiricilerine blockchain’de en çok kullanılan oracle’lara erişim sağlayacak,” ifadelerini kullandı.

ChainLink kurucu ortağı Sergey Nazarov ise gelişme hakkında duyduğu heyecanı dile getirerek ChainLink’in kapsamlı bir oracle ağına sahip olduğunu ve ekibinin Solana ekosistemindeki önemli rolünü olabilite ettiğini ifade etti. Nazarov, söz meselesu entegrasyonu, DeFi için “ileriye dönük atılan büyük bir adım” olarak tanımladı.

Solana tabanlı projeler, ChainLink entegrasyonundan hemen zaman en yenira ürünleri için fiyat akışlarını kullanmzamanı vaat etti. Ürün toplzamanıcıları Francium ve Tulip’in yanı sıra borç verme protokolü Apricot Finance de bu entegrasyonu kullanacak projeler arasında konum alıyor.

LaProp, mzamanıs zamanının start verrında, yatırımcıların kiralık mülklerin tokenize edilmiş hisselerini satın almalarını sağlayan gayrimenkul platformunu güçlendirmek adına ChainLink ile entegrasyon kurmuştu. Kira ödemeleri, ChainLink işlevleri sayesinde otomatikleştirilip ve platformdaki token sahiplerine dağıtılabiliyor.

Ayrıca bazı DeFi protokolleri, Chainlink’in LUNA fiyat akışını duraklatmasıyla beraber Terra’nın en yeniu gelmeyecek gibi duran serbest düşüşü esnasında oluşan fiyat tutarsızlığından kaynaklanan açıklar en yeniucu ciddi zarar ettiğini bildirmişti.