Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Chipotle çevrimiçi bir oyun start verttı


Amerika Birleşik Devletleri merkezli restoran zinciri Chipotle, müşterilerine 200 bin birimdan fazla kripto kazanma şansı verecek bir çevrimiçi oyun start verttı.

Chipotle, pazartesi günü ettiğı bir duyuruda, fanların 31 Temmuz’a görecek şekilde “Dipten Satın Al” oyununu ödül hesaplarını kullanarak oynayabileceklerini söyledi. Şirket, oyun aracılığıyla 45 bin birim değerinde Bitcoin (BTC), 10 bin birim değerinde Ether (ETH), 13.750 birim değerinde Solana (SOL), 14.250 birim değerinde Avalanche (AVAX) ve 14.250 birim değerinde de Dogecoin (DOGE) verecek.

Chipotle pazarlama müdürü Chris Brandt, “Web3 topluluğuyla bağlantı kurarak yeni nesil bir Chipotle fandomu oluşturmak istiyoruz,” dedi.

Restoran zinciri, Ulusal Burrito Günü promosyonunun bir parçası olarak Nisan 2021’de 100 bin birimlık BTC bağışlamıştı. Chipotle öte yandan haziran zamanında, ABD’deki yaklaşık 3 bin restoranının dijital ödeme sağlzamanıcısı Flexa aracılığıyla ödeme yöntemlerine 98 adet kripto para birimini ekleyeceğini duyurmuştu.

ABD’deki diğer büyük fast food zincirleri de sektörün genişlemesiyle buna benzer adımlar attı. Burger King, Kasım 2021’de müşterilerin Whooper’ın yanında BTC, ETH veya DOGE da alabilmesini sağlayabilmek için Robinhood ile ortaklık kurmuştu. McDonalds’ın Çin kolu, 31. yıl dönümünü kutlamak için müşterilerinin 188 adet NFT kazanabilmeleri için bir kampanya start vertırken, ABD merkezli şirket ülkedeki faaliyetlerini genişletebilmek adına 4 Şubat’ta marka başvurusunda bulunmuştu.

Birçok kişisi, kripto piyasalarına hakim olan oynaklık sebebiyle dipten Bitcoin satın alıyor. Chipotle öte yandan söz meselesu ödülleri kampanyanın en yeniunda değil, ödül günündeki döviz kuruna göre vereceğini söyledi.