Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CHP devreye girdi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi arasındaki kriz çözüldü…

Gelecek Partisi ve DEVA Partisi arasındaki kriz en yeni günlerin en çok tartışılan olaylarının başında gelirken 6’lı masadaki sıkıntının aşıldığı öğrenildi. İktidarın Seçim Yasası’nda onayladığı değişikliğin ardından 6’lı masada yaşanan sorunlar aşılıyor. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile DEVA Partisi arasında yaşanan bildirge sorunu çözümlendi. CHP ard yönetiminin devreye girmesiyle sükûnetin sağlandığı öğrenildi.

AK Parti ve MHP’nin Seçim Yasası’nda onayladığı değişikliğin ardından 6’lı masadaki bazı partiler “İttifak içinde ittifak” formülünü tartışmaya açtı. Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve DEVA Partisi’ne ortak bir ittifakla seçime gitme önerisi götürdü. DEVA Partisi’nin bu öneriyi reddetmesinin ardından iki parti arasında gerginlik yaşandı.

2

Davutoğlu’nun demeçlerine de yansıyan gerginlik üzerine CHP ard yönetimi devreye girdi ve iki partinin ard yönetimiyle görüştü. Görüşmelerin ardından iki partinin karşıt söylemleri dile getirmemesi meselesunda uzlaşma sağlandı. Cumhuriyet’in havadisine göre CHP kurmayları, şu değerlendirmeyi onayladı:

“6’LI MASA DAĞILIYOR DİYE BİR ŞEY YOK”

“İktidar iki parti arasındaki tartışmadan medet umuyor. Bu 6 partinin ortak bir cumhurbaşkanı adgüni belirlemesi noktasında bir sorun yok. Böyle bir sorun olmayacağını da biliyoruz. Onun dışında alt başlıklarda bazı farklı görüşler olabilir. Ama bunu 6’lı masa dağılıyor diye görmek bazılarının işine geliyor, birilerinin temennisi bu… Böyle bir şey yok.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Turist akını! Almanya başı çekiyor: Yastık bile kalmadıTurist akını! Almanya başı çekiyor: Yastık bile kalmadı
4 saat süren Erdoğan-Putin zirvesi sona erdi! İşte alınan kararlar...4 saat süren Erdoğan-Putin zirvesi en yenia erdi! İşte alınan en yeniuçlar…
Bir dönemin vazgeçilmeziydi! Geri döndüBir dönemin vazgeçilmeziydi! Geri döndü