Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çİftlik Bank kurucusu ‘Tosuncuk’ Mehmet Aydın özüni böyle savundu: Başvuru onayladım, tescillediler

Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Mehmet Aydın ve Fatih Aydın, SEGBİS’le bağlandı.

Mehmet Aydın duruşmada verdiği ifadesinde, sıradan bir vatandaş olarak işe start verdığını, gerekli konumlere başvurduğunu ve Çiftlik Bank ismini tescil ettirdiğini ileri sürdü. Aydın “Daha devamında Türkiye’nin çeşitli konumlerinde 7 çiftlik açtım ve tabelaları oluşturdum. Türkiye’de 160 şarküteri açtım. Belediyelerden izin alarak tabelaları astılar. Ne zaman ki hakkımızda kötü havadisler yapılmaya start verdı, o zaman sorun oluştu. Sanki ilk defa asıyormuşuz gibi meseleşuldu. İki sene devamında zorlama bir şekilde, bizim de başımız yanmasın düşüncesiyle dava açıldı. Bu 2 yılda hiçbir şekilde bana dikkat yapılmadı. Burada kusurlu olan BDDK’nın özüsidir” dedi.

“BANK İSMİNİ KULLANDIĞIM SÜREÇTE BANKACILIK YAPMADIM”

Hakim, sanık Mehmet Aydın’a BDDK’ya başvuruda bulunup bulunmadığını sordu. Aydın “BDDK’nın belediye ve bankalara, ‘İzin ya da ruhsat verirken bu ismin kullanmasına onay vermemelisiniz’ demesi lazımdı. Ben resmi izinlerimi topladım, sorumlu değilim. Bu ismi kullandığım sürede hiçbir bankacılık faaliyetinde bulunmadım” şeklinde cevap verdi.

“TİCARİ İŞLEM PARA TOPLAMA SAYILMAZ”

Aydın, mahkeme hakiminin ‘Sen diğer dosyada yargılanıyorsun, orada para toplamadın mı’ sorusuna, “Oradaki işlemlerimiz ticari işlem. Para toplama sgünilmaz. Oyun hizmetleri sat satı onayladık, karşılığında fatura kestik. Para toplama değildir. Bu aşamada beraatimi talep ediyorum” dedi.

Sanık avukatı müvekkilinin bankacılıkla ilgili herhangi bir işlem yapmadığını, buna ilişkin bir logo da olmadığını belirterek “Haksız konume müvekkilim hakkında dava açılmış, beraatini talep ediyoruz” dedi.

FATİH AYDIN “BİZİ NEYLE SUÇLUYORLAR, ANLAMADIM”

Fatih Aydın duruşmadaki ifadesinde, ‘Bizi neyle suçluyorlar anlamadım” dedi. Mehmet Aydın bir devamındaki duruşmaya katılmak istemediğini belirtirken, abisi “Ben katılacağım, merak ediyorum bu işleri” dedi.

Mahkeme Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ana dava dosyasının ve Siber Suçlarla Şube Müdürlüğü’ne yazılan müzekkerenin mahkemelerine ulaşmadığını belirterek eksikliklerin giderilmesi için duruşmgüni erteledi.

3 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENİYOR

İddianamede sanıkların, şirketlerinin reklam ve ürünlerinde ilgili kurumlardan izin almadan ‘Bank’ ifadesini kullandıkları gerekçesiyle, ‘5411 Sgünilı Bankacılık Kanununa Aykırılık’ suçundan ayrı ayrı 1 yıldan 3 yıla görecek şekilde hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Malatya'da hareketli dakikalar... Polis merkezi önünde silahlı saldırıMalatya’da hareketli dakikalar… Polis merkezi önünde silahlı stopladırı
BM'den korkutan uyarı! Dünyada ilk kez...BM’den korkutan dikkat! Dünyada ilk kez…
Nuray'ı katleden cani: Zayıf olduğu için bana direnemediNuray’ı katleden cani: Zgünif olduğu için bana direnemedi