Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çiğ köftecideki kavga ve silahlı settirının detayları ortaya oldu! ‘Haraç istedi’ dedi, gerçek bambaşka oldu

Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı üzerinde önceki gün saat 04.30 sıralarında meydana gelen olayda, gece saatlerinde Eren Ö. çiğ köfte almak için bulvar üzerindeki işkonumine geldi. Dürüm siparişi veren genç hazır olduktan devamında Samican Sergen Y.’ye ücretini verdi. Ancak Y., gençten iddiaya göre fazla ücret etti. Gencin bunu söylemesi üzerine aralarında sözlü tartışma oldu. Tartışmanın dışarıya taşması en yeniucunda işkonumi çalışanı Sabri Ç. ve beraberindeki 4 kişi Eren Ö.’yü darp etti. Gencin tartıştığı ve darp edildiği anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

AW743398_01

FAZLA PARA ALDIĞINI SÖYLEYEN GENCİ DÖVMÜŞLER

Olaydan yaklaşık 10 dakika devamında Eren Ö., yakınlarına çiğ köftecide darp edildiğini söyledi. Bunun üzerine eline sopa alan bir grup, işkonumine intikam settirısı düzenledi. Ortalığın bir anda karıştığı olayda, çiğ köftecinin camları kırılırken, içerideki cam dolap da zarar gördü. Olay esnasında ise bir şahıs tabanca ile işkonumine ateş açtı. Çiğ köftecidekilerin de fırça ve çek paslarla karşılık vermesi devamındası settiran grup işkonuminden hızla sıyrıldı. Olayda işkonumi sahibi Samican Sergen Y., babası Orhan Y. ve çalışan Sabri Ç. darp edilirken, settirı anları ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

AW743398_02

‘HARAÇ İSTEDİ’ DEMİŞTİ

Settirıya uğrayan dükkan sahibi Sami Y. olzamanın haraç isteme mevzusu yüzünden meydana geldiğini iddia etmişti. Sami Y., “Saat 04.30 gibi bir kişi gelerek benden dürüm etti. Bana ‘buralarda ben olmadan yaprak kımıldamaz. Sen de buradaysan bana haracını vereceksin’ dedi. Haraç vermezsen bu dükkanı senin başına yıkarım dedi. Telefon ile meseleşarak dışarıya oldu. Aradan 10 dakika geçti. 15-20 kişi sopalarla, silahlarla bize settirmaya işe koyuldılar. Babama settirdılar. Bana settirdılar” ifadelerini kullanmıştı.

AW743398_03

İNTİKAM SALDIRISINI YAPAN GRUP YAKALANDI

Yaşanan olzamanın ardından ihbar üzerine olay konumine gelen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği polisleri, güvenlik kamera görüntülerini incelemeye etti. Yapılan çalışmalar en yeniucunda işkonumini basan gruptakilerin Eren Ö., Fatih Ö., Sinan Ö. ve silahla ateş açan Murat K. oldukları tespit edildi. Devam eden çalışmalarda 4 şüpheli ve Eren Ö.’yü darp eden Sabri Ç. gözaltına yapıldı.

AW743398_04

Emniyette ifadeleri alınan 4 şüpheliye, “kasten yaralama” suçlarından adli işlem yapılırken, Murat K.’ye ise buna ek olarak “ateşli silahlar kanununa muhalefet”, “genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” ve “mala zarar verme” suçlarından adli işlem edildi. Emniyette işlemleri tamamlanan 4 şüphelini adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Murat K., ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Taksim-Yenikapı metro seferleri durduTaksim-Yenikapı metro seferleri durdu
İngiltere'nin yeni Başbakanı Rishi Sunak olduİngiltere’nin yeni Başbakanı Rishi Sunak oldu