Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çinli kahve markasından VeChain iş birliği


Çinli kahve markası Yongpu Coffee, ürünlerinin denetim ve izlenebilirliği için blokzincir tabanlı tedarik zinciri platformu VeChain ile iş birliği uyguladı. Şirketin, kahve çekirdeklerinin toplanmasından en yeni üretim ve dağıtım aşamasına görecek şekilde hepsini kapsayan süreçleri blokzincir teknolojileri aracılığıyla takip etmeyi planladığı ifade edildi.  

Aktarılan detaylara göre Yongpu; ürünlerinin üretim, depolama, dağıtım, lojistik ve nakliye süreçlerinin hepsini kapsayanünü artık VeChain ağı üzerinden takip edecek. Ürünler sat sat noktalarına ulaştıkça marka, pazar verii için veri de toplayabilecek. Toplanan hepsini kapsayan veriler, üretim kanallarının etkin bir şekilde izlenebilmesi için VeChain blokzincirde depolanacak. Bu sayede şirket, kaçakçılık olaylarını ve fiyat tutarsızlıklarını önleyebilecek. Yapılan iş birliği, toplanan veriler blokzincir üzerinde depolandığı için şirkete pazar faaliyetlerinde daha fazla şeffaflık sunacak ve marka güvenilirliğini artıracak.  

Çin’de kahve endardrisi, en yeni yıllarda ciddi bir büyüme yaşadı

Öte yandan; Çin’de kahve endardrisi, en yeni yıllarda ciddi bir büyüme yaşadı. Pazarın güncel olarak 14 milyar abd parasıa yaklaşan değerinin, 3 yıl içerisinde 138 milyar abd parasıı bulabileceği olabilite edildi. Sektördeki ve ölçeklendirmedeki büyüme, markaları da artan rekabetle birlikte yeni teknolojilere adım atmaya zorladı.