Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Circle, Rezerv Fonu’na yatırım yapmaya start veryacak


USD Coin’i (USDC) ihraç eden şirket Circle, varlıklarının bir kısmını Circle Rezerv Fonu’na yatırmaya start verdığını duyurdu. Fon, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock iş birliğinde oluşturulmuştu. Circle, stablecoin sahipleri için riskleri azaltarak, coin’lerin istenildiğinde nakde dönüştürülebilirliğini korumaya çalışıyor.

Circle Rezerv Fonu, Circle tarafından 3 Kasım yzamanınlanan blog gönderisine göre BlackRock tarafından yönetilen ve 2a-7 numaralı kural kapsamında kzamanıtlı olan bir devlet para piyasası fonudur. Fonun portföyü nakit ve kısa vadeli ABD devlet tahvillerinden oluşuyor.

Fonu yalnızca Circle kullanabiliyor. Stablecoin şirketi, fondan elde ettiği gelirleri rezervine yeni varlıklar eklemeyi ve Bank of New York Mellon’ın sunduğu saklama hizmetiyle Rezerv Fonu’nda depolamzamanı planlıyor. 3 Kasım’da start veryan sürecin 2023’ün ilk çeyreğinde bitmesi bekleniyor.

Circle Rezerv Fonu, 1940 Yatırım Şirketi Yasası’na uygun olarak faaliyet gösteriyor. Fon, buna ek bağımsız bir kurul tarafından denetleniyor ve portföyüne ilişkin günlük rapor veriyor.