Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CMIC organizasyonuna sekiz üye daha katıldı


Kripto Piyasası Bütünlüğü Koalisyonu (CMIC), 29 Eylül güninde uyguladığı bir duyuruda sekiz yeni üyenin resmen göreve işe koyuldığını açıkladı. Şu anda 38 üyesi bulunan ve piyasa bütünlüğünü ve verimliliğini koruma taahhüdü veren organizasyon özüni şu şekilde tanımlıyor: 

“CMIC […], kripto endardrisinin pazar bütünlüğünü ve düzenleyicilerle gerçekleştirdiği iş birliğini sürekli olarak iyileştirme taahhüdüne toplu olarak ses veriyor.” 

CMIC’nin ifadelerine göre, organizasyon öte yandan pazar bütünlüğü eğitimini, dijital varlık pazarlarının profesyonel uyumluluk manipülasyonlarına karşı koymasına yardımcı olmak için geliştiriyor. 

Yeni CMIC üyeleri ise; dijital varlık fonu ve güvenlik şirketi BitGo, kripto borsası Bittrex, blokzinciri veri platformu Crystal Blockchain, fintech şirketleri FinClusive ve Oasis Pro Markets, Web3 risk azaltma şirketi Merkle Science, dijital varlık platformu Tokenomy ve hukuk hizmetleri sağlzamanıcısı VAF Compliance oldu. 

CMIC organizasyonu, öte yandan piyasa gözetim şirketi Solidus Labs tarafından oluşturulmuştur. Solidus’un kurucu ortağı ve CEO’su Asaf Meir, “kriptoların potansiyelinin, oluşturabileceği yeni riskleri azaltma ve ispat edilebilir market bütünlüğü sağlama yeteneğine bağlı olduğu, şimdi her zamankinden daha da açık,” ifadelerini kullandı. 

17 Şubat 2022 güninde kurulan organizasyonun Coinbase, Circle, Huobi Tech ve CryptoUK gibi 17 üyesi bulunuyor. 13 üyeden oluşan ikinci bir topluluk ise CMIC’ye geçtiğimiz nisan zamanında katıldı. 

Solidus Labs COO’su Chen Arad, Cointelegraph ile uyguladığı bir röportajda “CMIC organizasyonu özüsini hevesli bir özü özüni düzenleyen bir kuruluş olarak tanımlamıyor. Bunun konumine Dijital Ticaret Odası ve Küresel Blokzincir İş Konseyi ve cryptoUK gibi imza yetkileri bulunan öncü endardri üyeliği derneklerinden bazılarıyla yakın bir çalışma yürütüyor,” ifadelerini kullandı.  

CMIC’in kısmi taahhüdü şu şekildedir:

“Piyasa Bütünlüğünü ortaya koyan dijital varlık piyasalarını destekliyor ve bunlara katılmaya çalışıyoruz. […] Dijital varlıklar ve dijital varlık piyasasının yapısı, yeni piyasa faaliyetleri ve piyasa manipülasyonuna dair ilginç biçimlerde karşımıza çıkabilir. Bu benzersiz zorluklar ve bunlarla nasıl başa çıkılacağı meselesunda özümizi sürekli olarak eğitmeyi kabul ediyoruz.”