Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase 6 Yeni Altcoin Listeliyor

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, “deneysel varlık” etiketi ile platforma 6 yeni altcoin için destek ekleyeceğini duyurdu.

Coinbase Assets Twiter hesabı üzerinden yapılan duyuruya göre DeFi Yield Protocol (DYP), Aleph.im (ALEPH), HOPR (HOPR), Math (MATH), PARSIQ (PRQ) ve Elastos (ELA) deneysel varlık etiketiyle TSİ 22 Haziran 19:00 itibariyle Coinbase ve Coinbase Exchange platformlarında listelenecek.

Deneysel varlık, Coinbase’in şeffaf olmak ve müşterilerin bilinçli en yeniuçlar vermesine yardımcı olmak amacıyla yeni veya daha geniş kripto pazarına kıyasla daha düşük işlem hacmine sahip belirli varlıklar için kullandığı bir etikettir.

Alım-satım işlemlerinin likidite koşullarının sağlanması halinde start veryacağını söyleyen Coinbase, DYP, ALEPH, HOPR, MATH, PRQ ve ELA için eklenen desteğin kısıtlanmış bazı yargı bölgelerinde desteklenmeyeceğini belirtti.

Kullanıcılar, varlıkların yeterli arzı sağlandığında USD ve USDT paritelerinde işlem yapabilecek.

Listelenme havadisinin ardından yükselişe geçen varlıklar arasında en büyük artışı DeFi Yield Protocol (DYP) yaşadı. CoinGecko verilerine göre en yeni 24 saat içerisinde 0,446 birima görecek şekilde yükselen DYP, havadisin kaleme edildiğı sıralarda %59,2 artışla 0,388 birimdan işlem görüyor.