Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase borsasına ikinci toplu dava açıldı


Perşembe günü, TerraUSD stablecoin’in listelenmesinde ihmalkar davranıldığı ve Terraform Labs ile mali ilişkisini şeffaf şekilde göstermediği iddia edilerek Coinbase aleyhinde toplu bir dava açıldı. Bu, Coinbase’e karşı açılan ikinci dava. GYEN ile ilgili olarak geçen kasım zamaninda da Coinbase’e karşı dava açılmıştı.

Coinbase’in TerraUSD’yi listelemeden önce Terraform Labs’ın durum tespitini yapmadığı ve TerraUSD’nin risk araştırmaini algoritmik bir stablecoin olarak yanlış sunduğu için ihmalkar davrandığı iddia ediliyor. Açılan davada, Robinhood, Gemini ve Kraken ticaret platformları tarafından sağlanan stablecoinler hakkındaki bilgiler Coinbase’inkiyle karşılaştırılıyor ve Coinbase, TerraUSD’nin teminatsız, bir algoritma tarafından kontrol edilen ve oldukça riskli bir dijital varlık olarak göstermek konumine, onu sadece diğerlerinden farklı bir stablecoin olarak gösterdiği belirtiliyor.

Ayrıca, şirketin yatırım kolu Coinbase Ventures’ın, Terraform Labs’ın en büyük destekçilerinden biri olduğu ve şirketin TerraUSD’nin oynaklığını duyurumasının en büyük büyük sebeplerinden biri olarak bu destekçi olma durumu sunuluyor.

İlginizi Çekebilir: Elon Musk ve şirketleri Dogecoin sebebiyle davalık oldu

Davacılar, hukuk firmaları Milberg Coleman Bryen yeni Phillips Grossman ve Ericken yeni Kramer Osborne tarafından temsil ediliyor. Ayrıca, Ericken yeni Kramer Osborne firması, 13 Mzamanis’ta Coinbase ve GMO-Z.com Trust’a karşı kasım zamaninda GYEN stablecoin’in çıkarılmasıyla ilgili diğer davada davacıları temsil eden taraf olarak konum alıyor.

GYEN’in değeri yükselip Coinbase’de listelendikten bir 7 gün zaman en yenira hızla düşüş eğilimine geçmişti ve platformun bazı kişisilarının hesaplarının dondurulmasına neden olmuştu. Bazı kişisilar da bu durum en yeniucunda epeyce büyük miktarlarda para kaybetmişti. Kasım zamanindaki bu davaya göre, GMO-Z.com davacılara karşı stablecoin’in tasarımı ve çeşitli bir çok görevlerini konumine getirmediği iddia ediliyordu.

Coinbase’in ihmalkar biçimde yanlış beyanda bulunduğu ve makul bir şekilde öngörülebilir bir sabitlik özelliğini kaybetme riskine rağmen GYEN’i listelerken makul özeni göstermediği iddia ediliyor.