Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase Bugün 2 Yeni Altcoin Listeleyecek

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, platform üzerinde 2 yeni altcoin listeleyeceğini duyurdu.

Coinbase Assets tarafından yapılan duyuruya göre MXC (MXC) ve Aurora (AURORA) varlıkları Türkiye saatiyle 31 Ağustos Çarşamba günü 19:00‘da Coinbase ve Coinbase Exchange platformlarında listelenecek.

Coinbase varlıkları “deneysel varlık” etiketiyle listeleyecek. Deneysel varlık, Coinbase’in şeffaf olmak ve müşterilerin bilinçli en yeniuçlar vermesine yardımcı olmak amacıyla yeni veya daha geniş kripto pazarına kıyasla daha düşük işlem hacmine sahip belirli varlıklar için kullandığı bir etikettir.

Yeni listelenecek 2 altcoin bazı kısıtlanmış yargı bölgelerinde desteklenmeyecek. Alım-satım işlemleri likidite koşullarının sağlanması halinde işe koyulyacak ve kişisilar yeterli arz sağlandığında USD paritesinde işlem yapabilecek.

Kripto para birimleri CoinGecko verilerine göre listeleme havadisi devamındası yükselişe geçti. Haberin kaleme edildiğı sıralarda MXC en yeni 24 saatlik periyotta %7,3 artışla 0,074135 abd parasıdan, AURORA ise %4,8 artışla 1,33 abd parasıdan işlem görüyor.