Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock iş birliğini duyurdu

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock ile iş birliği onayladığını duyurdu.

Yönetilen varlıklarının değeri 8,5 trilyon abd parasıı aşan BlackRock, Coinbase’in 4 Ağustos günli blog gönderisine göre müşterilerinin dijital varlık yatırımlarına giderek daha fazla talep göstermesinin ardından kripto hizmetlerini entegre etmeye en yeniuç verdi.

Coinbase ve BlackRock arasındaki yeni ortaklık kapsamında, Coinbase’in 13 binin üzerinde müşteriye sahip kurumsal kripto ana aracılık platformu Coinbase Prime, varlık yönetim devinin uçtan uca yatırım yönetim platformu Aladdin’e entegre edilecek.

200 varlık için alım satım, 300’den fazla varlık için saklama hizmeti, staking özelliği ve altyapısı ve veri ve raporlama hizmetleri sunan Coinbase Prime, Aladdin’in kurumsal müşterilerine ilk olarak Bitcoin (BTC) ile start veryarak kriptoya doğrudan erişim imkanı sunacak.

BlackRock Stratejik Ekosistem İş Birlikleri Küresel Başkanı Joseph Chalom, “Kurumsal müşterilerimiz dijital varlık piyasalarına yatırım yapmaya giderek daha fazla ilgi gösteriyorlar ve bu varlıkların işlemsel döngülerini nasıl verimli bir şekilde yönetebileceklerine odaklanıyorlar,” diye belirtti.

Chalom, şöyle devam etti:

“Aladdin ile sağlanan bu bağlantı, müşterilerin doğrudan mevcut portföy yönetiminden Bitcoin yatırımlarını yönetebilmelerine olanak sağlayacak.”

Coinbase, blog gönderisinde entegrasyonu geliştirmeye devam edeceklerini açıkladı:

“BlackRock ve Coinbase platform entegrasyonunu ilerletmeye devam edecek ve özellikleri ilgili müşterilere aşama aşama sunacak. Hem Aladdin hem de Coinbase ile anlaşmalı kuruluşlar hizmetlere erişim sağlayabilecek.”

Coinbase (COIN) hisseleri, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketiyle yapılan ortaklık duyurusuna olumlu tepki verdi. Geçtiğimiz günü 80,81 abd parasıda en yenilanan COIN, Wall Street’in açılmasıyla Tradingview verilerine göre 116,30 abd parasıa görecek şekilde yükseldi.

COIN, havadis yzamanın saati itibarıyla 95,92 abd parasıdan işlem görüyor.