Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase, Ethereum Merge esnasında ETH ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini durduracak


Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Coinbase, Ethereum çekirdek geliştiricilerinin blockchaini hisse ispatı (PoS)’a geçireceği (Merge) zaman, belirli token yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacağını duyurdu.

Coinbase ürün yöneticisi Armin Rezaiean-Asel, salı günü ygünimlanan bir blog yazısında, Merge esnasında kripto borsasının, Ether (ETH) ve ERC-20 tokenlerinin para yatırma ve çekme işlemlerini önleyici bir tedbir olarak durduracağını açıkladı. Borsa buna ek kripto kişisilarının, Merge öncesinde stake edilen ETH’ları alabilmesi için ek bir işlem yapması gerekmediğini söylekonumek, kişisiları ETH2 tokenleri sunan dolandırıcılara karşı söyledi.

Rezaiean-Asel, “Her ne görecek şekilde Merge’nin kişisi açısından sorunsuz geçmesi beklense de bu aksama süresi, söz meselesu geçişin sistemlerimiz tarafından başarıyla yansıtıldığından emin olmamızı sağlıyor. Merge’nin, başka ağlar veya para birimlerinin yanı sıra merkezi ticaret ürünlerimizde ETH ve ERC-20 tokenlerinin alım satımını etkilemesini beklemiyoruz,” dedi.

Ethereum Merge yaklaşırken, alım satım faaliyetlerindeki önlemleri veya değişiklikleri açıklayan borsa sgünisı gün geçtikçe artacak gibi görünüyor. Cointelegraph, cuma günü, her ne görecek şekilde öngörülemeyen koşullar söz meselesu olsa da, çekirdek geliştiricilerinin, ağın hisse ispatına geçeceği gün için 15 Eylül günini verdiğini bildirdi.

İlginizi Çekebilir: Kurumsal Ethereum ürünlerinde art arda 7 7 gün yatırım artışı

Birçok kişi, Ethereum ağının iş ispatından hisse ispatına geçmesinin ardından enerji tüketiminin hızla düşmesini, ölçeklenebilirliğin artmasını ve siber settirılara karşı daha az savunmasız hale gelinmesini öngörüyor. Cointelegraph da cumartesi günü, ETH gas ücretleri düşüşünün kesin olmadığını ve ağdaki işlemlerin eskisinden çok daha hızlı olamayacağını bildirdi.