Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase Yol Haritasına 2 Yeni Altcoin Ekledi; 2 Altcoin’i Listelemekten Vazgeçti

En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, platformda listelemeden önce incelenen kripto para birimlerinin konum ettiğı yol haritasına 2 yeni altcoin eklediğini, 2 altcoin’i ise listeden çıkardığını açıkladı.

Coinbase 5 Ekim güninde Twitter üzerinden paylaştığı gönderide, Lido Staked SOL (STSOL) ve Wrapped Axelar’ı (WAXL) yol haritasına eklediğini, Audius (AUDIO) ve Raydium’u (RAY) ise yol haritasından çıkardığını duyurdu.

ABD merkezli Coinbase, geçtiğimiz aylarda daha fazla kripto pargüni ekosistemlerine dahil edeceğini açıklamıştı. Bu duyurularının ardından onlarca farklı altcoin’i kişisiların alım satımına açan dev şirket, iki altcoin’i gelecekte listeleyeceklerine dair bir güncelleme paylaştı.

Coinbase’in yeni altcoinleri ekosistemine neden eklediğine dair blogunda konum alan duyuru şu şekilde:

Asset Hub’ı lansmanımız sırasında belirttiğimiz gibi amacımız yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik standartlarımızı karşılayan mümkün olan her varlığı listelemektir. Bu standartlar, bir projenin piyasa değerini veya popülerliğini hesaba katmaz.

Kullanıcılarına en çeşitli varlık yelpazesini sunmgüni hedeflediklerini açıklayan şirket, özellikle farklı ağlarda farklı sistemsel özelliklere sahip coinleri listelemeye dikkat ediyor. Blog gönderisinde yapılan duyuruda, eğer popüler bir altcoin şimdiye görecek şekilde listelenmediyse şu sebeplere dayandığı belirtiliyor:

  • Varlığın yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik açısından minimum listeleme standartlarımızı karşılamadığı en yeniucuna vardık.
  • Varlık hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz.
  • Teknik entegrasyon çalışması gerekiyor.